- Az elhelyezkedés. Nézz, kérdezz utána a szomszédoknak, járd körbe a környéket, van-e szórakozóhely, kellemetlen szagokat, esetleg káros anyagokat kibocsátó üzem, illetve milyen emberek élnek arra fele. Ha állandóan buliznak a szomszédban, vagy nem mernél este végigmenni az utcán, akkor inkább felejtsd is el és keresgélj tovább.
- A főbérlő. Ha már elsőre nem szimpatikus, akkor valószínűleg másodjára sem lesz. Ez pedig hosszútávon fontos, hiszen jó pár hónapig rendszeresen kapcsolatba lesztek. Ha elromlik valami, neki kell jelezned, stb…
- A szerződés. Ez talán az egyik legfontosabb tanács: ha nincs szerződés, nincs üzlet. Csakis úgy vegyél ki lakást, hogy szerződést köttök. Ezt olvasd el alaposan, az apró betűs részt is, pénzről, változásokról, időről, javításokról, mindenről legyen benne szó részletesen!
- A kaució és a bérleti díj. Részletesen beszéljétek meg, hogy mikor, miért és mennyit kell fizetned, változhat-e a bérleti díj, mennyivel, meddig kell fizetned, milyen módon, és így tovább. Mondanunk sem kell, hogy ezeket is rögzítsétek írásban a szerződésben.
- Rezsi, számlák. Előre kérdezd meg, hogy mi mennyi szokott lenni (télen és nyáron egyaránt), milyen számlák vannak, kinek jönnek, kinek kell befizetni és milyen módon. Szerződésbe írjátok bele szintén!
- A lakás állapota. Ne vegyél ki lakást úgy, hogy nem nézed meg alaposan. Mert ha már aláírtál papírt, és utána veszed észre, hogy olyan gusztustalan a kád, hogy bele sem ülnél, akkor az lehet, hogy a kauciódba fog kerülni… A hibákat viszont rögzítsétek, hogy a kiköltözéskor ne neked kelljen kifizetned olyan károkat, amiket nem is te okoztál.

Fotó: Europress
Mire figyelj, ha albérletet veszel ki
A megfelelő albérletet megtalálni és kivenni van olyan időigényes és macerás dolog, mint lakást venni. Cikkünkben összegyűjtöttünk 6 olyan fontos dolgot, amire figyelj albérletkereséskor, illetve amikor kiveszel egy lakást.
Ismered az Otthonok&Megoldások magazint? Forgattad már nagy örömmel? Esetleg hónapról hónapra átlapozod? Sőt, már használtál is fel egy-két ötletet belőle? Ha valamelyik kérdésre "igen" a válaszod, akkor pont téged keresünk!
Szeretnéd feldobni az előszobát? 3 egyszerű tippünk ebben segít.
Ősszel és télen nagyon sok teát iszunk, így rengeteg teafilter végzi a szemétben. Ki gondolná, hogy ezt megelőzően még számos más dologra is használhatjuk ezeket?! Íme pár szuper praktika, amit érdemes kipróbálni.
Egy háztartás vezetése nem könnyű feladat, így teljesen érthető, hogy néha hibákat követünk el. Ezért azonban nem kell ostoroznunk magunkat, hiszen a legtöbben ugyanazokat a baklövéseket ismételjük újra és újra. Alábbiakban elhoztuk a leggyakoribbakat, továbbá azt is eláruljuk, hogyan lehet kivédeni őket.
A tavasz közeledtével itt az idő, hogy elkezdjük átgondolni, hogy mi az a lakásunkban, ami már csak a helyet foglalja, ezért itt az idő megszabadulni tőle. Lomtalanítani azonban nem könnyű, viszont ezzel a 4 tuti tippel garantáltan effektív és élvezetes lesz a holmik kiválogatása.
Az idő vasfoga bizony a porcelán tárgyainkat sem kíméli. Az évek alatt megjelenhetnek rozsdafoltok a kádon, a mosdókagylón vagy a vécén. Az eltüntetésük sajnos nem olyan könnyű feladat, de van néhány módszer, amelyek segítségével kimondottan látványos végeredményt lehet elérni.
Stíluskerék
Stílus
Helyiség
Szín