Mások vakációzni mennek, te viszont egy hős vagy, mert belevágsz a munkába, amit kevesen szeretnek. Segítünk, hogy könnyebben menjen.
A festés nyáron nem a legegyszerűbb feladat, de nem is lehetetlen véghezvinni. A legideálisabb hőmérséklet a festéshez 21-22 Celsius fok és kb. 50%-os páratartalom, de ugyan kik vagyunk mi, hogy befolyásoljuk az időjárást? Inkább mutatunk néhány egyszerű trükköt, hogy akkor is sikerélményed legyen, ha a körülmények nem neked kedveznek.
- Mindig korán reggel kezd el a festést. Akár már hajnalban is neki láthatsz. Előtte gondoskodj a megfelelő kávé bevitelről, nehogy véletlenül leszédülj a létráról.
- Bár biztosan jól esne, ha hengerezés közben a hajadba tépne a szél, a felszálló por a festéknek nem tesz jót. Ne csinálj kereszthuzatot.
- Ne fess közvetlenül eső után, és akkor sem, ha már érzed a vihar közelítő fuvallatát. A hőmérséklet lehet, hogy alacsonyabb, de az eső tönkreteheti a munkádat.
- Figyeld a nap járását, és mindig csak olyan felületet fess, ami megfelelően van árnyékolva. A közvetlenül napsütötte felületek 10-15 fokkal is melegebbek lehetnek.
- Mindig alaposan készítsd elő a felületet. Az előkészítés legalább olyan fontos, mint maga a falfestés.
- Azokon a napokon próbáld meg elvégezni a legtöbb munkát, amikor kissé felhős az ég.
- Kerüld a festést a legforróbb napokon. A túl meleg levegő hatására a festék gyorsabban szárad, ami megváltoztathatja annak textúráját és simaságát.
- Duplán számolj a száradási idővel forró és párás napokon, mielőtt felviszed a következő réteget.
Persze azt mondanunk sem kell, hogy ilyenkor az időjárás előrejelzéssel feküdj és kelj, így meg tudod tervezni előre, mikor jön el az idő, hogy belevágj a festésbe. A túlzott meleg nem csak a falnak tesz rosszat, a szervezetednek is. A munka hevében sohase felejtsd el hidratálni a testedet.