Forrás: Getty

Felújítás előtt állsz? Erre a 3+1 dolgokra ne pazarold a pénzed

Ha felújításra adjuk a fejünket, könnyen túlzásokba esünk, és olyan pénz- és időpazarló projektbe is belefogunk, amelyek nem feltétlenül válnak előnyünkre hosszútávon. Meg kell találni az arany középutat, hogy mindvégig érezzük, mi az igazán szükséges, és mi a felesleges, sőt, inkább káros befektetés. Cikkünkbe összeszedtük a legfontosabbakat, mutatjuk is!

1. Falak lebontása, átépítése

A nyílt, nagy tér valóban jól mutat és modern hatást kelt, azonban ez egyáltalán nem kivitelezhető az összes házban. Sőt, rosszabb esetben olyan következményekkel is jár, amikre nem is gondolnánk. Ez különösen igaz a támasztófalakra, de a sima falakat sem érdemes bántani. A ház struktúrája nem véletlenül lett úgy kitalálva ahogy, és ennek megbontása számos problémához vezethet, például megrogyhatnak a külső támaszfalak. Falbontás helyett inkább belső ablakokat csináltassuk, amelyek finoman összenyitják a tereket.

2. Tetőfelújítás a régi réteg meghagyásával

Egy teljesen új tető valóban nagyon drága, de ha penészedést vagy beázást tapasztalunk, sajnos elkerülhetetlen a felújítás. A nagy költségeket sokan próbálják azzal csökkenteni, hogy a meglévő cseréprétegre akarnak újat felhúzatni, vagy csak a problémás területeket cserélik az egész helyett. Ez sajnos további problémákat szülhet, mivel az eredeti réteg eltávolítása nélkül nem derül fényre a valódi problémákra, csak a felszíni bajokat kezelhetjük. A dupla réteg ráadásul a szellőzésnek sem tesz jót, amely további gondokat szülhet.

3. Konyhafelújítás

A konyhafelújításra sokan tekintenek befektetésként a jövőbeli eladás során, ez azonban nem feltétlenül jó hozzáállás. Ha sosem, vagy csak ritkán főzünk, teljesen felesleges olyan drága konyhabútort és egyéb felszereléseket beszereznünk, amelyek a rendszeres főzéshez szükségesek. Mindenképpen a saját szokásainkat és igényeinket tartsuk szem előtt.

+1. Esztétikum a praktikum előtt

Teljesen természetes, hogy szeretnénk büszkék lenni az otthonunkra, és felújítás után egy szebb és jobb házat szeretnénk a magunkénak tudni. Ebből kifolyólag hajlamosak vagyunk az igazán szükséges projekteket a szépítési folyamatok mögé sorolni. Ez gyakran visszaüthet, hiszen ha bizonyos dolgok nem kapnak kellő törődést, gondok merülhetnek fel, amelyek el is ronthatják a már elkészült esztétikus projekteket.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.