Forrás: Getty

Tuti tippek porcicák ellen – „Zavard el őket” ezzel a pár egyszerű trükkel

A porcica nemcsak a szemnek kellemetlen, de sokaknál allergiás reakciót is kivált a benne található poratkák miatt. Ennek elkerülése érdekében fontos, hogy a takarítási rutinunkat úgy alakítsuk, hogy a porcicák minél nagyobb százalékát felszámoljuk. Ebben segítenek alábbi tippjeink.

Takarítási tippek porcicák ellen

  • Fentről lefelé: Evidens, mégis hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy takarítani mindig fentről lefelé ajánlott. Először töröljük le a lámpákat, a szekrények tetejét, a polcokat, és folyamatosan lefelé haladjunk, hogy a végén a porszívózással minden port felszámoljunk.
  • Nedves törlőrongy: Szeretjük gyorsan előkapni a száraz mikroszálas törlőkendőt, és azzal átszaladni az összes polcon takarításkor. Bár így érzetre eltávolítjuk az adott felületről a port, a gyakorlatban az igazából a padlón landol vagy a levegőbe száll. Nagyon fontos, hogy mindig nedves törlőt használjunk portalanításhoz, mivel így a rongyra tapad a por, amit ki tudunk mosni, ezáltal hatékonyan meg lehet tőle szabadulni.
  • HEPA szűrő: Az egyik leghatásosabb fegyver a porcicák ellen, ha HEPA szűrős porszívóval takarítunk. Fontos, hogy a szűrőt rendszeresen takarítsuk.
  • Havi nagytakarítás: Négyhetente legalább egyszer járjuk körbe a porszívóval a lakás minden szegletét. Porszívózzunk ki minden bútor mögött, portalanítsuk az ágyneműtartót, a fiókokat, szóval mindent, ahol jellemzően megtapad a por.

Gyakorlati tippek a mindennapokra porcicák ellen

A takarítási tippek a porcicák ellen önmagukban nem hatásosak, ha nem egészítjük ki őket a mindennapokban.

  • Huzat szellőztetéskor: Ha szellőztetéskor mindig csupán egy ablak van nyitva, akkor csak beengedjük a port. Azonban kereszthuzattal jól átmozgatjuk a levegőt, így a por nagy része is kiszáll a lakásból. Az egyik legjobb szokás, amit betarthatunk, ha reggel és este is minimum 10 percig hagyjuk kereszthuzattal átszellőztetni a lakást.
  • Kevés porfogó: Számoljuk fel a felesleges porfogókat a lakásban, próbáljuk minimálisra fogni a dekorációt szobrocskák vagy tárgyak formájában, ugyanis ezek csalogatják magukhoz a porszemeket.
  • Párásítás: A porcicák a száraz levegőt kedvelik, ezért hatásos védekezés ellenük, ha rendszeresen párásítunk. Ehhez vehetünk direkt porszűrővel rendelkező párologtatógépet, de az is megteszi, ha csak vizes tálakat helyezünk ki a lakás melegebb pontjaira.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.