Miért fontos a lábtörlő tisztítása?
A korábban említett sár és kosz behordásán kívül számos oka van, miért fontos legalább havonta egy alapos tisztítást szentelni a lábtörlőnek. Nem csak a látható sárdarabkákat hozzuk be a lakásba, de az utcán számos bacilus, kórokozó vagy allergiát okozó részecske is van, ami könnyedén megtapad a bejárati szőnyegben. Arról nem is beszélve, hogy az utcán könnyedén összeszedhetünk bolhát is, ami a lábtörlőre rázva odapetézik. Tőlük is jobb megszabadulni.
Hozzávalók
A lábtörlő tisztításához elég csupán 4 dolog. Kell hozzá egy erős fokozatú porszívó, slag vagy tusfej, mosogatószer vagy szódabikarbóna, és egy kefe.
Így tisztítsd ki a lábtörlőt lépésről lépésre:
- Alapos kirázás: Első lépésben alaposan rázzuk ki a lábtörlőt, hogy minél több kosztól megszabaduljunk, és leessenek róla a nagyobb sárdarabok. Hasznos lehet valamihez hozzácsapni párszor, ez a módszer a leghatásosabb a poroláshoz.
- Porszívózz: A lehető legmagasabb fokozattal porszívózd ki a szőnyeget, így a legkisebb porszemek és apró élősködők is eltűnnek róla. A porszívózást végezd el minden irányból a lehető legtisztább végeredmény érdekében. Abban az esetben, ha a lábtörlő címkéje nem javasolja a porszívózást, maradj csak az első lépésnél.
- Tisztítás: Benedvesítés után szórjuk be szódabikarbónával vagy öntsünk rá hagyományos mosogatószert. Pár percig hagyjuk állni, majd alaposan dörzsöljük át a kefe segítségével. Tisztítás során vegyük figyelembe a címke javaslatait.
- Alapos öblítés: Miután alaposan átdörzsöltük a szőnyeget, minél nagyobb nyomású slaggal vagy a tusfejjel öblítsük le róla a tisztítószert és a megmaradt szennyeződéseket.