Forrás: Getty

Nem készíted elő megfelelően a falat
Ha csak átfested a falat, akkor az új festéknem nem fog majd jól megtapadni, ezáltal könnyen le fog válni a felületről, ha nem készíted elő megfelelően a falat. Átüthet az előző festék, főleg akkor, ha sötétről világosra váltasz, de akár matt foltok is megjelenhetnek az újrafestett falon. Az előkészítés két legfontosabb lépése az alapozás és a csiszolás. Ezeket semmiképp se spórold meg.
Túl sok a festék
Sokan azt a hibát követik el, hogy túl sok festéket visznek fel egyszerre, ezzel azt akarják elkerülni, hogy szükséges legyen egy második réteg. A sok festék azonban nem megoldás. Tele lesz megfolyással a fal, amit nehéz eltávolítani, ráadásul száradás után egyenetlen lesz a festés és a szín is. Nem kell hát félni a második rétegtől, ha rászánod az időt és energiát, akkor végezz alapos munkát.
A második réteget gyors kened fel
A második réteggel is lehet probléma, főleg akkor, ha kevés idő áll rendelkezésre a festés befejezéséhez. Ha nem száraz még teljesen az első réteg, akkor nem szabad elkezdeni a másodikat felvinni. Egyrészt azért, mert a fal bőrösödhet, azaz a festék felső rétege a bőrre kezd el hasonlítani. Másrészt akár repedések is keletkezhetnek rajta. Mindig várd tehát ki a száradási időt, máskülönben könnyen lehet, hogy teljesen új festésre lesz szükség.
A festőszalagot későn húzod le
A festőszalag használata fontos a szép élek kialakítsa érdekében – de okozhat gondot is. Könnyen el lehet rontani egy tökéletes festést azzal, ha a festék száradása után távolítod el a szalagot. Ilyenkor ugyanis a száraz festék már erősen tapad, így a szalag lehúzásakor darabok törhetnek le a festékből. Mindig akkor szedd le a szalagot, amikor még kicsit nedves, de már nem folyós a festék.