Forrás: Im3rd Media // Unsplash

Ezek a tetőtér berendezésének aranyszabályai

Sokan tartanak tőle, mondván: a legfelső szint elrendezésének kitalálása speciális tudást és elemeket igényel. Pedig a tetőtér berendezése inkább egy szép kihívás, melynek érdemes nekifutnunk. Már csak azért is, mert értékes négyzetméterekkel bővíthetjük így otthonunk hasznos alapterületét. Segítünk ebben a legfontosabb tanácsokkal.

Íme, a tetőtér berendezésének 5 legfontosabb szabálya:

  1. Ha csak nem feltétlenül szükséges, inkább ne osszuk több részre a tetőteret. Alapvetően is kisebbnek érzékeljük a helyiséget a ferde falak miatt, ha ezt még plusz falakkal “nehezítjük” is, nincs az a dekorációs megoldás, amivel azt ellensúlyozni tudnánk. Inkább egy nagy szobát tervezzünk ide – legyen az dolgozó, háló vagy egy különleges relaxáló szoba.
  2. Ugyanezen megfontolásból kerüljük a nagy, hangsúlyos bútorokat és kiegészítőket. Ezek ugyanis pillanatok alatt uralmuk alá vonják a teret. Ráadásul helyet is nehezen találunk nekik a ferde falak között. Inkább kisebb, légiesebb, alakítható darabokban gondolkozzunk. És feltétlenül szerezzünk be ezekhez egy méretes tükröt, ami segít javítani a térérzetet.
  3. A padlás alacsonyabb pontjait semmiképp ne hagyjuk kihasználatlanul. Pont ebben rejlik a feladat szépsége: ki kell találnunk, hogyan töltsük fel tető és az oldalfalak találkozása melletti területet. A praktikusság jegyében elsősorban kisebb tároló elemeket keressünk oda, vagy olyan bútorokat, melyek a dekorációnak adnak helyet. De a pihenőövezetet is kijelölhetjük itt: egy relax fotel vagy babzsák, amit amúgy is ülve használunk, probléma nélkül elfér ott.
  4. A tetőtér színvilágára konkrét iránymutatásokat adnak a hozzáértők. Törekedjünk világos, leginkább pasztell színekkel megtölteni és lágyítani a helyiséget. Egy sötét tónus csak fokozná az ereszkedő mennyezet “nyomását”, miközben nyeli magába az értékes fénysugarakat. Hasznos tanács még ehhez: a ferde falakat fessük azonos színűre, így azok magasabbnak érződnek majd.
  5. A berendezésen felül a dekorációban is juttassuk érvényre ” a kevesebb több” elvet. Ha burkoljuk a falat vagy a padlót, kis méretű lapokat válasszunk. A polcokra és asztalokra kisebb, lágy vonalvezetésű dísztárgyakat keressünk. De még jobb, ha azzal szépítünk, ami amúgy is kéznél van – például könyvekkel. Az érzékeinket pedig csaljuk meg hosszúkás dekor elemekkel. Egy nyújtott festmény vagy egy felfele terjeszkedő falmatrica tökéletes erre. Végül: világítást semmiképp se tegyünk a ferde falakra, mert azzal csak kiemeljük azokat.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.