Forrás: Getty

A karácsony eredetileg keresztény ünnep, amely alkalmával Jézus földi születésére emlékezünk. Napjainkban azonban már nem csak a keresztények ünneplik, egyre inkább a szeretetről és a családról szól. Bármelyik aspektus miatt is ünnepeljük a karácsonyt, jó, ha tisztában vagyunk a szimbólumok jelentéseivel.
- Csillagok
A csillagoknak a jelentése az egyik leghíresebb bibliai történethez kapcsolódik, mégpedig a betlehemi csillag megjelenéséhez. A betlehemi csillag vezette a három királyt és a napkeleti bölcseket az újszülött Jézushoz.

- Gyertya
A gyertya, a fény, szintén a betlehemi csillag iránymutatását szimbolizálja. Régen, a fénysorok megjelenése előtt csak gyertyákkal lehetett kivilágítani a fát. Napjainkban annyira kedvelt kiegészítőkké váltak, hogy az eredeti jelentés mellett a karácsony illatait is nekik köszönhetjük.
- Zöld és piros
A karácsony két szignifikáns színe a zöld és a piros. A zöld az örök életet és a soha ki nem alvó fényt szimbolizálja, csakúgy, mint a fenyőfa. A piros Jézus vérére utal, ehhez kapcsolódnak a piros, apró bogyós termések is, amik rendszeresen visszaköszönnek a koszorúkon és más dekorációkon.
- Csengők
A csengőszó a karácsonyi ünnepi időszak eljövetelét jelzi, valamint a kis Jézus születését is. A mai napig sok családban maradt fenn szokásként, hogy a családi összejövetelek elején megcsengetik a karácsonyi csengőt.

- Fagyöngy
A fagyöngy egy élősködő növény, ami azt jelenti, hogy nem tud élni anélkül a növény nélkül, amelyiken kinőtt. A karácsonyi ünnepkörben ez a szeretetnek a jelképe, ezért szívesen dekoráljuk vele a lakást. Van olyan szokás, miszerint a fagyöngy alatt álló pároknak csókot kell adniuk egymásnak, ezzel kifejezve egymás iránt érzett szeretetüket.
- Masni
A masni az összetartozást szimbolizálja, ezért a karácsony fontos jelképének számít. Bibliai vonatkozása is van, mert a napkeleti bölcsek ajándékot vittek Jézusnak születésekor, melyet masnival kötöttek át.