Forrás: Getty

Napelemes innovációk a ház körül – Szerinted melyik a legpraktikusabb?

Nem is gondolnánk, de a napelemet manapság már jóval több helyre is fel lehet szerelni, nem csak a tetőre. Megfelelő tervezéssel már akár a terasz térkövébe vagy akár az ablaküvegbe is beépíthető ez a technológia. A legelterjedtebb verzió, ennek ellenére, továbbra is a tetőkre rögzített rendszer.

Napelemes telefontöltő

Nem a ház körül van ennek az eszköznek a legnagyobb haszna, hiszen mindenhol vannak már konnektorok, a legtöbb helyen egyenesen beépített USB csatlakozóval, így már nincs a telefon töltése szempontjából lefedetlen részünk. Amennyiben ilyen mégis előfordul, esetleg áramszünet van, ott jön képbe a napelemes telefontöltő, ami kis méretű, így akár túrázás során is könnyen használható. Van benne akkumulátor is, így a töltést el is tudja tárolni, hogy később is használható legyen.

Napelemes akkumulátortöltő

Ha az autónk akkumulátora lemerült, esetleg a házban vannak olyan berendezések, melyek akkumulátort használnak a működésükhöz, mindig jól jön egy olyan töltő, ami tiszta energiával képes pótolni az elhasznált töltést. A működése hasonló a napelemes telefontöltőhöz, viszont méretben nyilvánvalóan sokkal nagyobb, hogy rövidebb időbe teljen a hagyományos akkumulátorok feltöltése.

Napelemes autótöltő

Az elektromos autók fénykorának kezdetén már szerencsére nem csak arra van lehetőségünk, hogy a városokban szétszórt töltőket használjuk, hanem otthon is visszatáplálhatjuk autónkba az elhasznált kilométereket. Az otthoni töltők nagy átka azonban az, hogy sok áramot használnak, így jelentősen megnövelik a ház áramszámláját. A napelemes autótöltők ezt képesek kiküszöbölni, ugyanis a Nap energiáját ingyen felhasználva képesek az autót újra teletölteni, így nem kell azon aggódnunk, hogy mennyi lesz a havi költség.

Napelemes lámpák

A napelemes otthoni lámpák mind közül a legelterjedtebb napenergiára épülő eszközök manapság. Lehetnek ezek az egész kertet bevilágító oszlopok, vagy csak a kis kerti utat beragyogni képes kis lámpák, a működési elv ugyanaz. A fényérzékelővel ellátott lámpák a nappali órákban nem világítanak, olyankor csak feltöltődnek, hogy aztán este működésbe tudjanak lépni.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.