Forrás: Getty

Medence takarító kisokos – Ezekkel a módszerekkel lehet a leghatékonyabban tisztán tartani a vizet

Miért fontos a medence tisztítása?

Ahogyan a lakás többi részében, úgy a medencében is hamar meglátszik a kosz, ha nem takarítjuk kellő rendszerességgel. Idővel pedig ez a medence szerkezetére és a mi egészségünkre is rossz hatással lehet.

Milyen módszerek léteznek?

A medencét tisztán lehet tartani többféleképpen is. Az egyik mód a víz folyamatos forgatása, ami nem igényel vegyszert. Ez nem is annyira tisztító jellegű, sokkal inkább preventív hatása van, hiszen, ha a víz nem áll meg, akkor nincs idő a lerakódások kialakulására, illetve az algásodás folyamata sem tud beindulni.

Kémiai módszerek tisztításra

Ha ilyen jellegű tisztításra van szükség, akkor mindenképpen a medence porszívózásával kell kezdeni a műveletet. A medence porszívóval el lehet távolítani a lerakódásokat a medence aljáról, illetve a falakról. Ezek után jöhetnek a különféle vegyszerek, melyek eltüntetik a vízben lévő kártékony dolgokat, illetve beállítják a víz pH értékét olyan szintre, ami a fürdőzéshez megfelelő.

Érdemes ezt házilag csinálni?

Ha kicsit spórolni szeretnénk, akkor lehet, hogy megéri ezeket a dolgokat mind magunknak elvégezni. Ha azonban nem érezzük, hogy képesek lennénk elvégezni maradéktalanul a tisztítása munkálatokat, akkor minden esetben érdemes lehet szakértővel egyeztetni. Ez jelenthet akár egy konzultációt is, mely során megtanulhatjuk, hogy hogyan tudjuk magunk szakszerűen  kitisztítani a medencét.

Szakértő segítség

Ha nem szeretnénk, vagy esetleg nem tudunk ezzel kellő gyakorisággal foglalkozni, akkor merjünk segítséget kérni. Sok helyen vállalnak medence tisztítást. Inkább szánjuk rá a pénzt, mintsem heteken belül használhatatlanná váljon a medencénk.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.