Forrás: Getty
Tojáshéj
A tojáshéjban rengeteg kalcium található, ami sok növény számára egy nagyon fontos tápanyag. Ha jót szeretnénk tenni a virágokkal, akkor törjük apróra a héjakat, majd szórjuk azok földjére. Nagyon fontos, hogy a tojáshéjak tiszták legyenek, és ne legyen rajtuk se tojásfehérje, se tojássárga maradványok, ezek ugyanis odacsalogathatják a rovarokat. Ezen kívül arra is figyeljünk, hogy csak abban az esetben használjuk trágyaként a tojáshéjakat, ha nem túl kemény a locsoláshoz használt víz.
Kávézacc
A kávézacc nem csak a kellemetlen szagokat képes semlegesíteni, hanem ezen kívül még természetes trágyaként is használható, ugyanis rengeteg tápanyagot tartalmaz – például nitrogént, káliumot, foszfort és vasat. Ezek mindegyike segíti a növények növekedését. De ne essünk túlzásba, ugyanis ha túl sokat keverünk a földhöz, akkor épp ellenkező hatása lesz, azaz lassítjuk a növekedésüket!
Banánhéj
A banánhéjban sok kálium található, ami szintén jó hatással van a virágokra. Ahhoz, hogy a banánhéjat trágyaként tudjuk használni, vágjuk apró darabokra, szárítsuk ki, majd forgassuk bele a virágföldbe. Ennek a módszernek egy jó alternatívája, ha banándarabokat teszünk a locsolóvízbe, benne hagyjuk pár órára, majd kiszedjük őket. Így máris elkészült a banános öntözővizünk.
Burgonya főzővize
Amennyiben só nélkül főzzük a burgonyát, akkor a kihűlt vízzel később meglocsolhatjuk a növényeinket. Ezáltal rengeteg tápanyagot és vitamint, és káliumot juttatunk a földbe. Sőt mi több, a krumpli főzővize még a gazok ellen is hatásos.
Tea
A használt teafilterek, illetve a teafű is remek trágya. Előbbit áztassuk a locsolóvízbe, így később teavízzel tudjuk öntözni a virágainkat, míg utóbbit nyugodtan keverjük hozzá a virágföldhöz. Ebben az esetben is figyeljünk a megfelelő mennyiségre, azaz ne használjunk túl sokat, ellenkező esetben túl savas lesz a föld, ami kárt tehet a növényben.