Forrás: Getty

Készítsd el 2021 legtrendibb dekorációját – A bubble gyertya mindent visz!

Buborékokra fel!

Szükséges hozzávalók

A bubble gyertya elkészítéshez időre, türelemre, továbbá számos hozzávalóra és eszközre lesz szükségünk:

  • speciális szilikonforma bubble gyertyákhoz
  • gyertyaviasz (sztearin vagy paraffin)
  • konyhai hőmérő
  • egy edény olvasztáshoz
  • fém saslikpálcák
  • régi fazék
  • zsírkréták
  • kanóc
  • kanóctartó
  • illóolajok

A bubble gyertyákhoz szükséges szilikonformát az interneten, számos külföldi boltban meg lehet vásárolni. Léteznek kisebb és nagyobb formák. Mi az utóbbit ajánljuk, mert abban egyszerre több gyertyát is el tudunk készíteni.

Kanóc és kanóctartó

Fontos! Ezekben a formákban legtöbbször hiányzik a lyuk a kanócnak, illetve a tartónak, így egy éles késsel nekünk kell belevágnunk egy kis rést alulra, amin később át tudjuk húzni a kanócot, majd rögzíteni tudjuk azt a kanóctartóval.

Edény az olvasztáshoz

A viasz megolvasztásához egy régi fazekat válasszunk. Minél nagyobb a mérete, annál több gyertyának az alapanyagát tudjuk egyszerre felolvasztani. Keveréshez válasszunk egy fém saslikpálcát.

Hőmérő

A viasznak 70-80 fokosnak kell lennie ahhoz, hogy a gyertyaöntés során könnyen tudjunk vele dolgozni. Ehhez szükségünk lesz egy konyhai hőmérőre.

Gyertyaviasz

A bubble gyertyákhoz sztearint is lehet használni, ami egy természetes anyag. Ha paraffinnal keverjük, akkor meghosszabbíthatjuk a gyertya égési idejét. Kezdő gyertyakészítőknek elegendő a 2 literes kiszerelés.

Bubble gyertya készítése

Egy régi fazekat töltsünk meg vízzel, majd forraljuk fel. Amikor forr a víz, helyezzük rá a másik edényt, amiben fel fogjuk olvasztani a viaszt. Egy bubble gyertyához kb. 360 ml-re lesz szükségünk. A viaszt apránként tegyük az edénybe, és addig kevergessük egy fém saslikpálcával, amíg fel nem olvad teljesen. Ha színezni is szeretnénk a viaszt, akkor most hozzáadhatjuk a megfelelő színű zsírkrétá(ka)t, továbbá ekkor adhatjuk hozzá az illóolajat is. A hőmérővel ellenőrizzük le a viasz hőmérsékletét, aminek ideális esetben 70-80 fokosnak kell lennie. Fontos, hogy minél hidegebb a viasz, annál mattabb lesz a végeredmény. Ha elértük a megfelelő hőfokot, akkor óvatosan öntsük bele a szilikonformába, amibe előtte belerögzítettük a kanócot. Ezután kb. 6 órát hagyjuk pihenni és megkeményedni. Az idő letelte után szedjük ki a formából, és ha szükséges, rövidítsük a kanócot, és már el is készültünk.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.