Forrás: Getty

Így nevelj avokádó növényt otthon, csupán a gyümölcs magjából – VIDEÓVAL

Az avokádó növény termesztése otthon körülmények között valódi kihívás, mivel ez a növény eredetileg Közép-Amerikában őshonos. Örökzöld, terebélyes, akár 10-20 méter magasra is megnőhet az avokádófa. Valódi egzotikus növény, ezért egyik hobbi- vagy profikertész udvarából sem hiányozhat. Így láss hozzá a kicsíráztatásához és neveléséhez csupán a gyümölcs magjából:

  • Csíráztatás

Az avokádó csíráztatásához szükséged lesz a magra, amelyet a termésből tudsz kivenni. Vágd körbe a gyümölcsöt, nyisd szét, majd vedd ki kanállal a magot. A csíráztatást egy pohár vízben kezdjük. Vágjuk fel a mag héját hosszában és széltében, majd a képen látható módon négy pálcika segítségével lógassuk az alját vízbe. A vizet pótoljuk mindig párolgás után. A csíráztatást mindig bent, védett környezetben végezzük, hiszen ilyenkor még nagyon érzékeny a növény.

Így nevelj avokádó növényt otthon, csupán a gyümölcs magjából – VIDEÓVAL
Forrás: Getty
  • Fényigény

A banán- és citromfához hasonlóan az avokádó fa is rengeteg fényt igényel ahhoz, hogy növekedjen és termést is hozzon. A csírázó magot egészen addig tarthatjuk közvetlen napfényben, amíg meg nem jelenik az első levele. A levelek megjelenése után ne közvetlen napfényben tartsuk, de továbbra is biztosítsunk neki elegendő fényt.

  • Öntözés

Az avokádó növény nagyon érzékeny a túlöntözésre, ezért nem szabad hagyományosan locsolni. Az alábbi videón megnézhetjük, hogyan kell helyesen öntözni az avokádót. Mindig ügyeljünk arra, hogy a felesleges víz el tudjon folyni a gyökerektől. Használjunk szórófejes flakont az öntözéshez, így biztosan csak a szükséges mennyiségű vizet kapja a növény. Ha sárga leveleket fedezünk fel az avokádón, csökkentsük a víz mennyiségét, mivel ez a túlöntözés jele.

Forrás: Getty
  • Hőmérséklet

Az avokádót mindig meleg helyen tartsuk, ha szeretnénk, hogy szépen növekedjen. Kis növény korában a 10 Celsius-foknál hűvösebbet nem tűri, ezért kiültetés után muszáj fóliával óvni a hidegtől.

  • Talaj

Az avokádó csak tápanyagdús talajban képes növekedni, ezért érdemes rendszeresen pótolni a tápanyagot. A növénynek mindenképp olyan talajt válasszunk, ami jól szellőzik, és könnyen elfolyik belőle a felesleges víz.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.