Forrás: Getty

Ezeket SOHA ne tedd a szárítógépbe!

1. Melltartók

A melltartók többsége nem tűri jól a szárítógépet, mert a merevítőnek nem tesz jót a meleg. Ha szeretnéd, hogy hosszú életűek legyenek a melltartóid, inkább hagyományos módon szárítsd őket.

2. Hátizsákok és anyagtáskák

Bár többségüket nyugodt szívvel bedobhatjuk a mosógépbe, amikor már kellően koszosak, a hátizsákok a szárítógépbe már ne kövessék a többi ruhát. A magas hőfokot a műanyag vagy más anyagok nem viselik jól, ezért csak akkor tegyük be a hátizsákot vagy az anyagtáskát a szárítógépbe, ha 100%-ig pamutból készült.

3. Bőr vagy műbőr ruhadarabok

A bőr vagy műbőr darabokat már mosni is kíméletesen kell, ezért egyértelmű, hogy a szárítógépbe sem szabad berakni őket. A szárítógépben lévő magas hőmérséklet miatt hamar kezd el felszakadozni az anyag, ezért a hosszú élettartam érdekében csak hagyományos módon szárítsuk ezeket.

4. Csipke

A csipke a legkényesebb anyagok egyike, úgyhogy semmiképp ne keveredjen a szárítógépbe. Különösen figyeljünk rá, ha fehérneműn van, mert így extrán érzékeny darabról van szó.

5. Edzőruhák

Csakúgy, mint a melltartók, az edzőruhák is speciális anyagból készülnek, amelyek megroncsolódnak a szárítógéptől. A sportruházat direkt úgy van tervezve, hogy elvezesse az izzadtságot, ezért villámgyorsan száradnak hagyományos módon is.

6. Kötött pulcsik

Ha nem szeretnél egyik reggel azzal szembesülni, hogy már nem jó rád a kedvenc pulcsid, akkor inkább ne tedd a szárítógépbe. A kötött pulcsik magas hőfok esetén is képesek összemenni, ezért semmiképp se dobjuk őket a szárítógépbe.

7. Dekorált felsők

Az olyan ruháknak sincs semmi keresnivalója a szárítóban, amelyeket kis kövekkel vagy más dekorációval csinosították. A nyomtatott mintás pólók is inkább a szárogatón száradjanak.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.