Forrás: Getty

Csak ezekre NE! Erre az 5 tárgyra soha NE fújj üvegtisztítót

Tükör

Ez biztosan sokunkat meglep, hiszen eddig valószínűleg mindannyian üvegtisztítóval takarítottuk le az ujjlenyomatokat a tükörről. A jövőben azonban jobban tesszük, ha ezt mellőzzük. Tudni kell, hogy a tükrök üvegén található egy speciális fólia, melyben kárt tehet az üvegtisztító. Ha ez már meg is történt, arról ronda barna foltok adnak hírt. Főleg a régebbi darabok esetén használjunk inkább langyos vizet vagy spirituszt.

Gránit és márvány

A gránitból vagy márványból készült felületeket, például munkalapot szintén ne takarítsuk üvegtisztítóval. Ezeket a porózus kőfelületeket ugyanis megmarja a vegyszer, így maradandó károk keletkezhetnek rajtuk, továbbá foltosak lesznek.

A TV és a laptop képernyője

Ha a tévéről vagy a laptop képernyőjéről szeretnénk eltüntetni a foltokat és szennyeződéseket, akkor gyakran nyúlunk üvegtisztítóhoz, ami azonban rossz választás, ugyanis tönkreteheti ezt az érzékeny felületet. Sokkal megfelelőbb szernek bizonyul egy speciális képernyő tisztító, amit egy mikroszálas ronggyal vigyünk fel a tisztítandó felületre.

Autó ablaküvege

Annak ellenére, hogy üvegről van szó, az üvegtisztító használatól nem lesznek csíkmentesen tiszták az ablaküvegek. Gyakran csíkosak maradnak, ezek pedig igencsak zavarók lehetnek vezetés közben, továbbá az üvegre ragasztott fóliában is kárt tehetünk. Inkább egy speciális, az autóüvegek tisztítására szánt terméket használjuk.

Fa

Leginkább a kezeletlen fafelületekre tilos használni az üvegtisztítót. A festett, lakkozott fán néha alkalmazhatjuk, azonban ne túl sűrűn, ugyanis az üvegtisztító egy idő után tönkreteheti a lakkréteget. Olajozott fa esetén mindenféleképpen kerüljük, és inkább használjunk speciálisan fára kifejlesztett ápoló és tisztító készítményeket.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.