Forrás: Getty

A jó illatú szemetes nem feltétlenül paradoxon

Milyen gyakran kell tisztítani a szelektív kukát?

A szelektív konténereket a havi takarítási rutin részeként alaposan meg kell tisztítani. A meleg nyári hónapokban azonban még a havi egyszeri tisztítás is kevés, ugyanis a kánikulában hamarabb elkezd szakosodni a szemét.

Mire lesz szükséged?

  • Szivacs vagy kefe
  • Rongy
  • Kerti slag vagy tusfej a tusolóban
  • Szódabikarbóna
  • Fertőtlenítő spray
  • Illóolaj

A szelektív kuka tisztítása:

1. Kukaürítés

A legjobb időpont a szelektív kuka tisztítására közvetlenül az ürítés után van.

2. Benedvesítés

Az üres kukát a slaggal vagy a tusolóban a zuhanyfej segítségével vizezzük be. Ne álljon benne a víz, elég, ha csak nedves. Kívül és belül is öblítsük le vízzel.

3. Szódabikarbóna

A nedves kuka belsejét szórjuk be bőségesen szódabikarbónával. A szódabikarbóna szuper természetes tisztítószer, hiszen semlegesíti a szagokat, Ráadásul finom súrolószer is: ehhez egy kefét hívjunk segítségül, és dörgöljük át vele a szemetes belső falait.

4. Fertőtlenítés

A szódabikarbóna mellett ajánlott bevetni komolyabb tisztítószert is, mégiscsak egy kukáról van szó. Töröljük ronggyal szárazra a kukát belül, majd fújjuk be a felületfertőtlenítővel vagy fertőtlenítő hatású tisztítószerrel, és hagyjuk állni pár percig, majd mossuk le.

5. Illatosítás

Utolsó lépésben konzerváljuk a kellemes illatot. Ehhez illóolajra lesz szükségünk, amiből 15-20 csepp is elegendő. Csöppentsük a kuka aljára, majd egy tiszta ronggyal kenjük szét.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.