Forrás: Getty

Nem fúj vagy nem hideget fúj
Ha a készülék nem fúj egyáltalán, vagy nem hűti le a levegőt, annak valószínűleg volt előjele. Ha a levegő erőssége elkezd csökkenni, akkor egy hibás ventilátor lehet a ludas, így ezt érdemes megnézetni az első észlelésnél. A hűtőkapacitás is folyamatosan tud csökkenni, ez jelenthet például rossz szigetelést a berendezésen belül. Ezt is érdemes minél hamarabb bevizsgáltatni, mert nem megfelelő hűtés mellett a klíma akár több áramot is fogyaszthat.
Folyik a víz a falon
Nagyon szembetűnő és ijesztő hibának tűnik az, ha a klíma alatt a víz elkezd lefolyni a falon. De szerencsére ez a viszonylag gyorsan és olcsón orvosolható hibák közé tartozik. Ezt általában az okozza, hogy a vízelvezető eldugul, ami többnyire olyan időszakokban jellemző, amikor nem használod az eszközt, majd az első bekapcsoláskor előjön a probléma. Egy szerelő ezt a hibát általában percek alatt képes kijavítani.
Rázkódik és hangos a kültéri egység
Ha a kültéri egység nagyon hangos és rezonál, akkor a felfogatás lehet a hibás. Fontos tudni, hogy az időjárás nem kíméli a kinti alkatrészeket. A rezgést csillapító rész ráadásul gumiból van, így még gyorsabban el tud használódni. Ennek cseréje általában megoldja a bajt, de ha továbbra is fennáll a hiba, akkor szét kell szedni az eszközt, mert valószínű valamelyik belső alkatrésze ment tönkre.
Kellemetlen szagot áraszt
Ha a levegővel kellemetlen szag is jön a készülékből, annak baktériumok vagy gombák lehetnek az okai. A téli hónapokban ezek megtelepednek a használaton kívüli klímában, és könnyen okozhatnak betegségeket. Ezért is érdemes minden szezont azzal nyitni, hogy alaposan kitakarítjuk a légkondit.