Forrás: Getty

A jó hír az, hogy van megoldás. Ha éppen felújítasz vagy újrarendezed otthonodat, itt van 6 dolog, amire érdemes figyelned, mert észrevétlenül helyet pazarolhatsz velük.
1. A kanapét a falhoz tolod
Sokan úgy gondolják, hogy ha a kanapét falig tolják, azzal nagyobbá teszi a szobát – különösen kis nappalikban vagy lakásokban –, pedig ennek gyakran az ellenkezője igaz. Próbáld meg elhúzni a kanapét a faltól, és ha a hely engedi, tegyél mellé egy kis karosszéket. Ha nincs hely extra ülőalkalmatosságnak, válassz egy vékony asztalt a kanapé mögé, és húzd előre egy-két centiméterrel. Az asztalt használhatod fényképek, könyvek vagy dekorációk tárolására is.
2. Az esztétikum a kényelem rovására megy
A kis nappalikban sokan esnek abba a hibába, hogy a látványt a kényelem elé helyezik. Egy ülőterületen minden hely értékes. Túl gyakran összpontosítunk a nagy, puha kanapék kényelmére, miközben az ezeket körülvevő kiegészítő székek kényelmét feláldozzuk. Márpedig ha a szófa nem kényelmes, nem fogjuk szívesen használni.
Ha a meglévő ülőhelyek nem elég kényelmesek, és nincs lehetőséged bútorcserére, próbálj meg új párnákat beszerezni – gyakran ez is megoldja a problémát.
3. Két mosogató a konyhába
Hacsak nem vagy profi séf, ritkán van szükség két mosogatóra. Egy extra mosogató értékes munkafelületet vesz el, amit ételek előkészítésére használhatnál. Ráadásul mindez költséges lehet, különösen, ha extra vízvezeték-szerelést igényel.
Ha éppen konyhai felújításban vagy, érdemes kihagyni ezt a funkciót. Ugyanez vonatkozik a túlméretezett mosogatókra is; bár praktikus lehet nagy edények tisztításához, nem kell, hogy fürdőkád méretű legyen.

4. Nem a mennyezetig tartanak a szekrények
A rövid szekrények nemcsak értékes tárolóhelyet pazarolnak el, de portörlést és tisztítást is igényelnek. Ha új konyhaszekrényt tervezel, érdemes azokat a mennyezetig tervezni. A konyha értékes terület, ahol maximalizálni kell a helyet, de gyakran pazaroljuk azt. Az egyik okos megoldás a függőleges irányba való bővítés, amivel több tárolóhelyet nyerhetsz.
5. Figyelmen kívül hagyod a lépcső alatti helyet
A lépcső alatti tér gyakran kihasználatlan, pedig ez a terület tele van lehetőségekkel. Átalakíthatod, hogy kibővítsd a szekrényt, egyedi tárolót alakíts ki, vagy akár egy titkos játszóteret is létrehozhatsz a gyerekeknek. Egy kis kreativitással minden négyzetcentiméter okosabban és hatékonyabban működhet.
6. Nem használod ki teljesen a szekrényeidet
A szekrények – különösen a hálószobai szekrények – szintén olyan területek, ahol gyakran pazaroljuk a helyet. A szekrényednek érted kell dolgoznia, nem pedig fordítva – és szerencsére a jobb helykihasználás nem igényel nagy befektetést.
Bár az egyedi szekrény nagy kincs, már egyszerű változtatásokkal is jelentős különbséget érhetsz el – például egy extra akasztórúd, cipőtartó vagy polcok felszerelésével. Ezek a megoldások pénztárcabarátok, és könnyen megsokoszorozhatják a rendelkezésedre álló helyet.