1. Új és használt is kapható
Használt raklapokhoz gyakran hozzá lehet jutni apró pénzért vagy akár ingyen is. Ám sajnos nem mindig tudunk eleget összeszedni, vagy akkor pont nem kaphatók, amikor nekünk lenne szükségünk rá. Erre az esetre van egy jó hírünk: a nagyobb barkácsboltokban mindig vannak új, nem használt darabok, amit megvásárolhatunk.
2. Sokféle méret van
Nem hibáztatunk, ha úgy tudtad, csak egyféle méret létezik raklapból. Logikus lenne, ám szerencsére többféle verzió is kapható. Mielőtt nekilátunk egy projektnek, győződjünk meg arról, hogy egyforma méretű darabokat szereztünk-e be, főleg ha használt raklapokat vettünk.
3. Vásárolj egy kis extrát
Egy profi tipp a legtöbb kreatív projekthez: mindig vásároljunk extra alapanyagot. Gyakran előfordul, hogy az első próbálkozás nem sikerül olyan jól. A használt raklapok esetén pedig az is megeshet, hogy véletlenül sérült darabot hozunk el, amit helyettesítenünk kell, erre is jó egy-két extra darab.
4. Vigyázni kell a nedvességgel
Ne feledjük: a raklapok fából vannak. A fa pedig védtelenül felszívja a nedvességet és tönkremegy. Ha a raklapokat későbbi felhasználás céljából eltároljuk, sose hagyjuk kint az esőben. A nedvesség a későbbiekben vetemedést és zsugorodást is okoz, ez teljesen használhatatlanná teszi a bútort. Szintén figyelnünk kell az újonnan vásárolt, frissen elkészült raklapokra is, hiszen azoknál is előfordulhat, hogy kicsit még nedvesen érkeznek a gyárból.
5. Hívatlan vendégek
A raklapok kinti tárolásának van egy másik hátránya is: a kártevők. Az udvaron való tárolás vonzza a szúnyogokat és a rágcsálókat, mivel a fa remek élőhely számukra. Ezeket legjobban úgy lehet kivédeni, ha takarófóliába csomagoljuk a raklapokat.