Forrás: Europress

Ahonnan a stílus merít: a zen tanok
Ez a felfogás arra sarkall, hogy a lakás helyiségeiben ne tartsunk olyan tárgyakat, melyek nem használhatók semmire. A nyugat-európai megközelítéssel szemben itt tehát olyan puritán terekkel találkozhatunk, amelyekben a fókusz mindig önmagunkon maradhat, és a figyelmünket nem vonja el semmi. Ugyanis ha kint rend van, akkor az belül is megteremthető.
Az előtér
A japánok előszobája a többi helyiséghez képest süllyesztett, mélyebben fekszik. Itt veszik le cipőiket és bújnak át papucsaikba.
A japán hálószoba
Japánban alapvető tényező volt a lakások kis alapterülete, így mindig is okosan kellett szervezni a tereket. Fekhelyként a padlógyékényt, azaz japán nevén tatamit használtak, mely egyszerűen feltekerhető volt így a háló könnyen nappalivá alakítható volt. Manapság már a japánok többsége is ágyban alszik, melyek jellemzően alacsonyak és általában fából készülnek, hogy az oly fontosnak tartott természetközeliséget hangsúlyozzák.

Forrás: Europress
A fürdőszoba
Japánban a fürdőnek különleges kultúrája van. A fürdőszoba egy szent hely, ami a megtisztuláson túl kikapcsolódást is jelent. Általában kisebb kádat helyeznek el ott, például ülőkádat, ami megfelelőbb a lazításra, náluk a tusoló szolgál igazán a tisztálkodásra.
A shoji
A shoji a japánok jellegzetes tolóajtója. A fa sínen futó, fából készült keretbe áttetsző rizspapírt feszítenek. Ajtó funkciója mellett falként is használják, azzal a céllal, hogy igény esetén szeparálhassák a belső tereket.