Elképesztő átalakulás Miskolcról! Maguk sem hittek benne, mégis ez lett számukra az igazi OTTHON

„Férjemmel, Istvánnal, Miskolcon élünk, a házunk a Csabai kapu városrészben található, ragaszkodtunk ehhez a környékhez. Mindketten egy biztosítótársaságnál dolgozunk. Istvánnak felnőtt korúak a gyerekei, az anyukájukkal laknak. Az én nagylányom sokáig velünk élt, de most már ő is a saját útját járja. Üresen áll a csodaszép szobája. Szóval kettesben élünk, és ezt már akkor is tudtuk, mikor házat kerestünk, hogy kettecskén is maradunk, ezért egy élhető méretű, gazdaságosan fenntartható házat kerestünk, amit akkor is rendben tudunk tartani, amikor már idősebbek leszünk” – kezdi (siker)történetük felvezetését Csilla. Mivel ebben a városrészben építési telkek már nincsenek, inkább csak régi villaépületek és polgári házak, melyek többnyire két kategóriára oszthatóak. Az egyik részük már szépen felújított, ezzel együtt nagyon drága is. „Számunkra a másik kategória maradt, a felújítandó ingatlan. Azt tudni kell, hogy 209 házat megnéztünk (más városrészeket is beleértve), és minél többet láttunk, annál jobban kikristályosodott bennünk, hogy mit szeretnénk, és mi az, amit még véletlenül sem. Nagyon pontos listát írtunk magunknak a legfontosabb paraméterekről.”

„Ehhez a listához mérten minden szóba jöhetőajánlatot megvizsgáltunk. Menet közben már két olyan házra is nemet mondtunk,amely jó befektetés lett volna és egy kis ( vagy inkább jó sok) munkával,komoly felárral értékesíthettük volna azt” – veszi át a szót férje, István. Végül akiválasztott ingatlant is ilyen céllal vásárolták meg. „Elsőre azt gondoltuk,hogy felújítjuk és eladjuk, tovább keresve a „nagy Ő-t”. Mivel a kiválasztottingatlan nem felelt meg a check-list-ünk mind a 8 pontjának, könnyű szívveladtunk volna túl rajta. Legalábbis eredetileg úgy gondoltuk.”

Az alábbi  szempontok szerint kerestekházat:

  1. Jó környék (teljesült)
  2. Jó szomszédság (teljesült)
  3. Déli fekvés (nem teljesült)
  4. 800m2 kert (majdnem teljesült)
  5. Körbejárható ház, előkerttel (nem teljesült)
  6. A kertben legyenek élő gyümölcsfák (teljesült)
  7. Szomszéd nem árnyékol. Nincs nagy tűzfal, stb (teljesült)
  8. Szomszéd nem lát be ( teljesült)

Ami nagyon nem tetszett az ingatlanban az újdonsült tulajdonosoknak, hogy nincs előkertje, ráadásul déli oldalról egybe van építve a szomszéd házzal. Viszont nagyon jó helyen van, a környéken nagynak számító kerttel, (ami Csillának külön fontos volt), és nagyon kedvező áron kínálták. „Abban az évben jutottam el oda, hogy már nem bírom tovább a társasházi létet, saját kertet akarok. Arról nem is beszélve, hogy a válság után (2016-ot írtunk) kezdtek szépen feljebb kúszni az ingatlanárak. Gyorsan kellett hát döntenünk” – teszi hozzá Csilla.

Az ingatlan abban az állapotban, ahogy Csilla és István megvásárolta

Galéria / 14 kép

Megnézem a galériát

A „felújítjuk, majd eladjuk” tervet viszont hamar felülírta az élet. A renoválásból ugyanis hamar szerelem projekt lett. „A felújítás minden fázisát imádtam. Nekem ez a flow. Ha sok pénzem lenne, csak ezzel foglalkoznék. Öreg, lepusztult házakat, kerteket vennék,  és csodásan felújítanám őket. Ez a sokadik otthonom, aminek a felújításában aktívan részt veszek. A falrakástól a vakoláson, festésen, tapétázáson át a kertépítésig mindent megcsinálok” – mondja Csilla.

Munka közben

Galéria / 13 kép

Megnézem a galériát

A házban teljes egészében kicseréltek mindent. Az utcáról indulva újrahúztak minden vezetéket, és amperbővítés is történt. A korábbi gázkonvektoros fűtés helyett levegő-levegő hőszivattyú (klíma) fűtésre álltak át. Nincsenek fűtőtestek, csövek, penészedés, van helyette száraz meleg, nyáron hűtés. H tarifás mérőórájuk van, így gazdaságosan és környezetbarát módon fűtenek. A klímagépek külső egységeit a padlásra tették fel, így nem csúfítja a ház oldalát. A meleg vizet a pincében beüzemelt, szintén kedvező áramdíjú villanybojler készíti. Továbbá új víz- és szennyvíz-vezetékek lettek beépítve, és még a kamera- és riasztórendszer, valamint a TV és telefon kábelezése is megtörtént, természetesen minden elrejtve a kartonozás mögött. A gázhálózatról nem csatlakoztak le, bár csak a főzőlapnál használják.


Galéria / 8 kép

Megnézem a galériát

„A legnagyobb kihívást a megfelelő mesteremberek megtalálása jelentette. Az első vízszerelőt el kellett küldenünk, mert csapnivalóan dolgozott, sajnos ott egy jelentősebb anyagi kárunk is keletkezett. Mikor egy-egy munkára kerestünk mestert, sokszor tűnt úgy, hogy senki nem akar dolgozni. Vagy már a munkát felmérni sem jött el, vagy eljött, de az árajánlattal azóta sem jelentkezett, vagy jelentkezett, de a kezdésre időpontot nem tudott mondani, vagy teljesen irreális árat mondott… A befutókat többnyire ajánlás útján találtuk. Vagy ha láttunk valahol egy szép munkát, becsengettünk, és megkérdeztük az ott lakókat, ki csinálta. Vagy egymást ajánlották a mesterek. Ebben azért bíztunk, mert úgy gondoltuk, hogy egy pedáns ember csak egy másik, hasonlóan pedáns embert fog ajánlani. És így is lett.” 

„Nagyon fontos továbbá, hogy a megrendelő tisztában legyen, hogy a munka, amiért fizetni akar, pontosan milyen folyamatokból áll, hogyan, miképpen kell csinálni, milyen anyagokból, mennyi a reális időtartama, anyagára stb. Mi ehhez nem egyszer a Youtube-on kerestünk videókat szakipari munkákról, hogy mire jön a mester, ne legyünk teljesen analfabéták a témában. Így könnyebb volt kiszűrni a kóklereket, és tisztában voltunk az árakkal is.”

Ami még elkeserítette Csillát és Istvánt, hogy hiába választották a legtöbb esetben a magasabb árú alapanyagot, az sajnos nem volt feltétlenül garancia a jobb minőségre. „És a legnagyobb körültekintésünk ellenére is voltak olyan apróbb munkák, amiket a munkások után újra kellett megcsinálni, vagy kb. fél év után újrakezdeni, mert tönkrement. Ezekből a történetekből regényt lehetne írni.”

Íme, a káprázatos végeredmény

Galéria / 28 kép

Megnézem a galériát

Az ingatlan méretei

  • 110 m2 a ház
  • 40 m2 a pince
  • 680 m2 a telek
  • 30 m2 a terasz

„Érdekes, így utólag visszagondolva, valamit én megéreztem ebben aházban. Jó az energiája, ez egy áldott ház. Az idős néni, akitől vásároltuk,azt kívánta, hogy legyünk itt nagyon boldogok, és tegyük minél szebbé ezt aházat. Ezen munkálkodunk. Úgy gondolom, tetszene neki. Továbbá azt gondolom,hogy egy háznak is van lelke, egy kertnek meg főleg. Szeretettel kellhozzányúlni, akkor a ház is szeretni fogja a benne lakókat” – vallja Csilla.

„Van még ugyan adósságunk, mint például egy motor a kapu, korlátok a teraszokra és egy a belső pince. Ezek még váratnak magukra. De a ház tényleg szép lett. Az egyetlen gond, hogy nem nagyon akaródzik elmenni nyaralni, mert kevés elegánsabb belső tér van ennél. Úgy néz ki, végleg maradunk” – érkezik a kiegészítés férjétől, Istvántól.

Nézd meg a páratlan átalakul történetét az alábbi videón!

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.