1. Gyűrődések megelőzése ellen
Az ember a legtöbb esetben vállfán tartja a ruháit, hisz ez a legegyszerűbb módja annak, hogy ne gyűrődjenek össze. Persze ez sem garancia semmire, a kényesebb anyagok így is ráncosak lehetnek – különösen a vállrészüknél. Ha ezt elkerülnéd, egyszerűen csavard be a vállfát pufifóliával, így biztosan nem lesznek gyűröttek a ruhák.
2. Ajtók és ablakok szigetelése
Úgy érzed, hogy húz be a hideg? Akkor minél előbb tegyél ellene! Ha nem szeretnél szakembert hívni, akkor vedd elő a buborékfóliát, ugyanis azzal tudod szigetelni a nyílászárókat. Ez a módszer természetesen nem jó hosszútávon, de az aktuális fűtési szezont kihúzod vele, utána pedig tartósabb módszerekkel tudod orvosolni a problémát.
3. Növények fagyvédelme
A hideg idő elérkezte előtt egy védett helyre kell elpakolni azokat a kinti növényeket, melyek nem bírják a fagyokat. Vannak azonban olyanok, amik – például a méretükből adódóan – nem mozdíthatók. Őket máshogy kell megvédened – például buborékfóliával. Alaposan körbe kell tekerned vele a növényt, és nem kell tovább aggódnod, hogy a hideg kárt tesz benne.
4. Ételek melegen tartása
Egy másik módja a buborékfólia felhasználásának szintén szigeteléssel kapcsolatos, csak ebben az esetben nem a hideg kint tartása a cél, hanem az étel melegen tartása. Ha a főtt ételt az egyik helyről a másikra kell szállítanod, akkor a tárolóedényt mindenféleképp tekerd körbe buborékfóliával, így biztos lehetsz abban, hogy nem fog kihűlni. Ez a trükk természetesen fordítva is működik: ha nyáron meg szeretnéd védeni az ételt vagy italt a hőségtől, akkor járj el ugyanígy.
5. Vízhólyagok kialakulásának megelőzése
A hobbikertészek pontosan tudják, hogy mennyire fájdalmas és zavaró tud lenni, ha vízhólyag keletkezik a kézen. A buborékfóliának hála azonban ennek a problémának is búcsút inthetsz. Ehhez mindössze tekerd körbe az épp használni kívánt eszköz nyelét ott, ahol fogni fogod, és a bőröd nem sínyli meg a munkát.