Tipp
A zuhanyfüggönnyel szezonálisan is dekorálhatsz. Évszakról-évszakra más-más függönyt használva megváltoztathatod a fürdőd hangulatát.
Ennek a lakáskiegészítőnek az elsődleges funkciója, hogy tusoláskor ne engedje kilocsolni a vizet, de emellett esztétikai szereppel is bír. A külföldi dizájnerek, főleg textiltervezők körében elterjedtté vált a különleges zuhanyfüggönyök készítése, és ez a divat szerencsére hazánkban is egyre népszerűbb. Sőt, akik szeretnek otthon barkácsolgatni, ma már könnyen készíthetnek maguknak vízálló fürdőszobafüggönyöket, nem kell hozzá más, csak megfelelő méretre vágni a kívánt anyagot (például viaszosvásznat) és kilyukasztgatni a tetejét. A zuhanyfüggöny nagyméretű anyag, így alkalmas arra, hogy karakterizáljon egy fürdőszobát. Ha nem túl dekoratív a fürdőd, azért jó, mert elvonja róla a figyelmet, ha dekoratív, még nagyobbat dob a megjelenésén.
Ez a divat
Manapság rendkívül széles a paletta zuhanyfüggönyökből. Megtalálható a piacon vicces, gyerekeknek szánt mesefigurás, művészi, egyedi fényképes és természetesen sima egyszínű is. Európában most például a finn Marimekko kortárs csapat munkái és az olasz Matteo Thun dizájnos megoldásai a felkapottak. A tengerentúlon az Anthropologie vintage stílusú, visszafogott darabjai a legkeresettebbek. Hazánkban pedig az Ikea bővelkedik széles kínálattal, de a ruházati üzletek lakberendezési részlegei, mint a Zara Home vagy H&M Home is szállít megoldást erre a problémára. A széles választék nagyszerűen mutatja, hogy a zuhanyfüggöny egyre fontosabb dizájnkiegészítő a lakásban, mert lehet jópofa, önkifejező, művészi, ami sokszor meglátszik az árakon. A zuhanyfüggönyök ára 5000 Ft-tól akár 30 ezer Ft-ra is rúghat. Az árat befolyásolja a tervező és az, mennyire trendi darabról van szó.








Tisztítás
A drágább zuhanyfüggönyökkel hosszútávra tervezhetsz, ezért nem mindegy, milyen módszert alkalmazol a tisztításhoz. Mosógépben általában nem lehet mosni a drágább darabokat, ezért javasolt a fertőtlenítőszeres vízben való áztatás és utána az alapos leöblítés. A PVC-ből készült darabok koszolódott részét fehérecetbe mártott súrolókefével dörzsöld, míg a pamutból készülteket folttisztítóval tudod tisztítani, e két utóbbit teheted mosógépbe 40, maximum 60°C-ra. (A PVC-ből készült anyag esetén a mosógépet szintetikus ruhákra tervezett programra állítsd). Minden esetben széthúzva, lógatva szárítsd a függönyt, hogy elkerüld a penészedést. Sőt, egy szimpla használat után is legyen kihúzott állapotában az anyag, hogy a redőkben megállt víz ne indítsa el ugyanezt a folyamatot. n
Forrás: lh5.googleusercontent.com, 1.bp.blogspot.com, www.houzz.com, dn-l0-story.kakao.co.kr, www.anthropologie.eu, s-media-cache-ak0.pinimg.com