Fotó: Europress

7 hiba, amit építkezéskor elkövetünk

1. Rossz a sorrend

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy hirtelen felindulásból vesznek telket, mert éppen mondjuk jóval áron alul tudtak hozzájutni. Aztán később fogják a fejüket, amikor az építész közli velük, hogy azon a telken nem tudják felépíteni álmaik otthonukat. Először legyen meg a cél, a terv és utána keressünk hozzá telket, amit érdemes megvétel előtt egy tervezővel is megnézetni.

2. Nem megfelelő szakemberekkel dolgozunk

Szeretjük megfogni a dolgok könnyebbik végét és az első beajánlott építésszel együtt dolgozni. Pedig nem szabadna ilyen félvállról venni ezt a dolgot, hiszen lehet, hogy ismerősünknek megfelelt az elvégzett munka, de nekünk más az ízlésünk/stílusunk. Ezért azt javasoljuk, inkább több helyről kérj be ajánlatot, legalább 4-5 helyről, és azzal dolgozz együtt, akinek már a tervei is 100 százalékosan elnyerik a tetszésedet már az első pillanatban.

3. Túlzott spórolás

Spórolt pénzünket, lakásmegtakarításunkat is az építendő házra szánjuk, sőt még az is lehet, hogy hitelt is veszünk fel rá. Pont ezért nem szabad garasoskodni sem az építőanyagon, sem szakemberen, mert mi járhatunk a vártnál is hamarabb rosszul azzal, hogy a minőség helyett a spórolást választottuk.

4. Sietünk

Mindent azonnal akarunk, pedig ez rossz út, hiszen mint tudjuk: jó munkához idő kell. És ahogy a spórolásnál, úgy a kapkodásnál is mi ihatjuk meg később ennek a levét. Hagyjunk időt álmaink házának elkészüléséhez.

5. Szomszédok kihagyása

Minden esetben, ami érintheti a szomszédot – kerítés, fal építés, kilátás, stb. – egyeztessünk a szomszéddal. A legjobb, ha beleegyezésüket írásos formában is megerősítik, hogy a későbbiekben, ha esetleg elmérgesedik a helyzet, jogi útra tereléskor legyen bizonyítékunk a közös beleegyezésről.

6. Divatosat akarunk

Mármint olyat, ami most divatos. Csakhogy ezzel az a gond, hogy nemhogy 5-10 év múlva, de már 2 év múlva sem lesz az, és egy ódivatú házat bizony nagyon nehéz lesz később eladni, ha úgy alakulnak a dolgok. Gondolkozzunk időtálló megoldásokban, olyan nem túl feltűnő trendekben, amelyek soha sem túl divatosak, és soha sem túl divatjamúltak.

7. Szerződési hibák

A legnagyobb hiba lehet a szerződések hiánya, majd ezt követően az, hogy nem olvassuk át kellően gondosan azt. Mielőtt bármit is aláírunk, olvassunk át minden mondatot alaposan, ha kell, kérjük ügyvéd segítségét az értelmezésben. Szerződések aláírása előtt pedig semmibe ne kezdjünk bele.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.