Fontos infók
Így használd: Használhatod mindennap, de tölts el benne legalább 20 percet, ekkor lesz hatásos. A víz 36-37°C-os legyen, a vízsugár nyomását pedig mindig igazítsd a saját tűrőképességedhez.
Tipp: A masszázskád alatt és mögött mindig legyen burkolat! A beszerelést bízd szakemberre, lehetőleg a gyártó szakemberére, mert ennek megkerülése módosíthat a garancián.
Jellemző árak: A beltéri használatra szánt masszázskádak 100 000 Ft és 1 000 000 Ft között mozognak.
Ez érthető: a masszázskádak ugyanis úgy vannak tervezve, hogy a fúvókák a víz és a levegő befújásával minél pontosabban utánozzák a hagyományos masszázstechnikát, amiért a legtöbben élünk-halunk. Lakáscélként egy házi jacuzzi, vagyis egy beltéri masszázskád jó ötlet lehet, ráadásul nem is kivitelezhetetlen álom. Ha végre valahára elhatározod magad egy ilyen mellett, jó, ha ezt a 5 dolgot mindenképp tudod a masszázskádakról.
- Kell hozzá egy méretes fürdőszoba. Kis térbe bezsúfolva ugyanis a kád rettentő bután mutat. Nem árt, ha a fürdőszoba többi bútorával arányos darabot választasz. Hossza mindenképpen legyen azonos a magasságoddal, de ne legyen nagyobb, mert lazulás közben hasizommal ellen kell tartanod és az izmok ilyenkor nem tudnak kellőképpen elernyedni, miközben pont ez lenne a lényeg.
- A fúvókák száma mellékes. Sokan a fúvókákat veszik számba, pedig nem is ez a legfontosabb, sokkal inkább a fúvókák teljesítménye, illetve, hogy azok zárhatók, forgathatók, állíthatók-e. A masszázskád használatakor nem csak a magasság, hanem a testalkat is számít. A megfelelő hatás kifejtése érdekében pedig egyénileg kell beállítani a fúvókákból jövő víz erősségét.
- Nem árt mellette egy tusoló. A hidromasszázs rendszerek nem barátai sem a szappannak, sem a tusfürdőnek. Ezek a belső csövekben olyan lerakódást okoznak, amik csak körülményesen tisztíthatók. Jó, ha a masszázskádban csak lazulsz, a mosakodást a tusolóban végzed. Egyébként minden használat után a kád teljes tisztítása javasolt. Ez azt jelenti, hogy a kádat újra fel kell töltened és manuálisan, vagy egy program segítségével át kell mosnod a rendszert. Van tehát vele macera.
- Meg tud hibásodni. A kádhoz a gyár által kínált előlapot válaszd. Ha esetleg meghibásodik a rendszer, ezt a legegyszerűbb lepattintani, így a szerelő könnyen hozzáférhet a gépészethez. Egyedi beépítésnél is válaszd a könnyű hozzáférhetőséget, hogy a meghibásodás orvoslása ne járjon nagy bontási munkákkal, a motor pedig jól szellőzhessen.
- A víz nem panghat. Olyan kádat válassz, melynek rendszerében nem pang a víz. Ezt el kell távolítani a csövekből egy programmal. Ezzel veheted ugyanis az elejét a gombák és a baktériumok elszaporodásának.
Tudtad-e, hogy…
- a masszázskád tulajdonképpen egy beltéri jacuzzi?
- a Jacuzzi család Olaszországból vándorolt Amerikába szerencsét próbálni? Cégük eleinte hidraulikus pumpákat készített. Az irányválás oka, hogy az egyik fivér gyermeke súlyos ízületi gyulladásban szenvedett. Fájdalmai enyhítésére a család az egyik pumpáját úgy alakította át, hogy az otthoni kádban is elvégezhető legyen a hidroterápia. Ezzel megszületett a mai jacuzzik őse, ami azóta annyit fejlődött, hogy a pihentető luxus egyik szinonimájává vált.
- a masszázskádban töltött idő ellazít, remekül oldja a stresszt, javítja a vérkeringést és jobb közérzetet biztosít? n
Forrás: img.tjskl.org.cn, www.schonberg-bathrooms.com