- Fedett lugas kiülővel
Ha csak a szűk családdal szoktatok grillezni, akkor felesleges óriási teraszt építeni hozzá. Elég, ha a meglévő lugast lefeded, alá pedig állandósítod a grillt és egy jó minőségű, kényelmes kiülő szettet. Ha nincs lugasod, akkor sincs semmi baj, hiszen egyszerű, könnyű szerkezetes darabokat viszonylag pénztárcabarát módon is ki lehet alakítani.
- Fedett grill pult a terasz végében
A grillt nem érdemes a terasz belső, fedett részére állítanod, hiszen ott megrekedhet a füst, ami kellemetlen szaggal jár. A grillt mindenképp a terasz végére tervezd, ahová felhúzhatsz egy kisebb, egyszerű féltető szerkezetet. Ez segíthet az erős napfénytől megvédeni a szakácsot, véd a lepotyogó termések ellen, de szellőzni is engedi a helyet.
- Nyitott, lambériás grill
Ha nem szeretnél állandó grillező sarkot a kertben, de szeretnéd hangulatosabbá tenni a sütögetést, akkor itt a következő DIY projekt számodra: fedd be a kerítés egy részét mutatós lambériával. A lambéria azért jó választás, mert arra könnyen fel lehet fúrni lebegő polcokat és fali díszeket, amik trendi összhatást eredményeznek.
- Bohém grill sarok
Ha a grillezés mindig az éjszakába nyúlik, akkor egyértelműen a kényelmen legyen a hangsúly. Azaz babzsákok, kültéri szőnyegek és párnák elengedhetetlenek, hogy komfortos legyen az összejövetel sok-sok órán át. Ne feledkezz meg a világításról sem: a lampionok és fénysorok meghitt atmoszférát teremtenek.
- Grill és asztal egyben
Főként Amerikában nagyon népszerű megoldás, hogy a grillező készülék és az asztal egybe van építve. Bár kétségkívül drágább, a kerted adottságától függően lehet, hogy ez az opció mégis jobban megéri.