Forrás: Getty

Nem tudod, mit kezdj a lenyírt fűvel? Íme, 5 szuper felhasználási lehetőség

Nagyon sokan nem foglalkoznak a levágott fűvel, hanem egyszerűen zöld hulladékként kezelik, és elvitetik a kukásokkal. A jövőben azonban erre talán ritkábban fog sor kerülni, ugyanis 5 szuper felhasználási módot mutatunk be, így végre nem a szemétbe kerül ez az értékes alapanyag.

Komposztálás

Ez az egyik legklasszikusabb felhasználási módja, amivel sokan élnek – noha erre a célra nem lehet a teljes mennyiséget elhasználni, hanem mindig csak egy keveset. Arra szintén kell figyelnünk, hogy soha ne frissen vágott füvet szórjunk a komposztra, ugyanis az nehezebben rohad el. Ha mindenáron a komposztra szeretnénk tenni, akkor keverjünk hozzá leveleket és ágakat, vagy rétegezve adjuk hozzá a komposzthoz: 1 réteg fű, 1 réteg ág, illetve levél.

Mulcs

A levágott füvet használhatjuk mulcsként is. Nagyon sok fűnyíró már mulccsá aprítja a füvet, ilyen esetben nem kell ezzel többet foglalkoznunk, hiszen a mulcs azonnal visszakerül a gyepre. Amennyiben nincs ilyen funkció a fűnyírón, akkor egyenletesen szórjuk szét a levágott füvet a gyepen vagy a virágágyásban, a bokrok és a sövények alá, így rengeteg tápanyaggal látjuk el a földet, és megelőzzük a gaz kinövését.

Magaságyás feltöltése

Amennyiben a levágott füvet összekeverjük a kerti szeméttel, akkor a magaságyás feltöltéséhez is használhatjuk. Ennek köszönhetően kevesebb földre lesz szükségünk.

Természetes trágya

A levágott fűvel még trágyázhatunk is, de ehhez előbb készítenünk kell belőle folyékony trágyát, aminek magas lesz a nitrogéntartalma. Ehhez szükségünk lesz 1 kilogramm fűre és 10 liter vízre. Ezeket keverjük össze egy nagy edényben, tegyük egy meleg helyre, takarjuk le, majd 14 napig hagyjuk állni. Ez idő alatt naponta többször keverjük át. Ha már nem buborékos a keverék, akkor elkészült a trágya, és már használhatjuk is.

Állateledel

Természetesen nem minden állat szereti a lenyírt füvet, azonban a csirkék számára tökéletes eleség lehet. Csak szórjuk bele az etető edényükbe, ők pedig majd kiválogatják a számukra szimpatikus fűszálakat. Amennyiben nincsenek csirkéink, akkor körbe kérdezhetünk a környezetünkben, hogy nincs-e szüksége valakinek a levágott fűre hasonló célból.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.