Forrás: Getty

Munkára fel! Ősszel erre van szüksége a fűnek

#1 – Lehullott levelek

Az egyik legfontosabb munka, amit rendszeresen el kell végeznünk, a lehullott levelek összegereblyézése. Annak érdekében, hogy a fű az utolsó fűnyírásig még nőni tudjon, fényre és levegőre van szüksége, ezért annyira fontos, hogy legalább hetente egyszer összeszedjük a lehullott leveleket, illetve gyümölcsöket. Ezáltal még a moha kialakulását is megfékezhetjük.

Tipp! Ha nincs kedvünk gereblyézni, akkor hívjuk segítségül a fűnyírót. Ehhez mindössze állítsuk a legmagasabb pozícióba, és menjünk át vele a leveleken. Ezáltal egyébként nem csak a saját dolgunkat könnyítjük meg, hanem még a komposztot is gazdagítjuk, hiszen a felszedett és felaprított leveleket bátran rászórhatjuk.

#2 – Moha

Mielőtt téli álmomba esne a gyep, érdemes előtte megszabadítani a gaztól és a mohától. A legideálisabb, ha ehhez a munkához egy fűszellőztetőt használunk, mely pikk-pakk eltávolítja a mohát. Arra azonban figyeljünk, hogy a gép kései ne menjenek túl mélyre a talajba, nehogy megsértsék a fűszálak gyökereit.

#3 – Újrafüvesítés

A fűszellőztetés és gaz eltávolítása után be kell füvesíteni az üres részeket. Ehhez speciális fűmag keveréket ajánlott használni, melyeknél a magokat bevonják egy tápanyagbundával, így minden jóval el vannak látva, továbbá még a madarak sem veszik észre a talajon azokat, így pedig nem eszik meg. Ezen kívül nehezebbek is, ezért a szél sem tudja olyan könnyedén elfújni.

#4 – Őszi trágya

A hideg tél megérkezte előtt érdemes egy extra adag tápanyagot adni a földnek. Ehhez speciális őszi trágyát érdemes választani, ugyanis ezekben több nitrogén van, így nem serkenti a fű növekedését. Ezen kívül magasabb a káliumtartalma is, aminek köszönhetően a fagy kevésbé tud kárt tenni a fűben.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.