Forrás: Europress

A kertrendezés lépései – Íme, 7 egyszerű lépés hozzá

A kertrendezés egy olyan folyamat, mely nem csak esztétikailag ad hozzá otthonodhoz, de relaxációs tevékenységként is felfogható, hiszen közben a friss levegőn tartózkodsz. Hát nem hangzik szuperül? Ha eddig csak kacérkodtál a gondolattal, idén tavasszal vágj bele! Mutatjuk lépésről-lépésre, hogyan csináld!

1. lépés: Tervezd meg a kerted

Az első és legfontosabb lépés, hogy végiggondolod, hogy mit is szeretnél csinálni. Felfrissíted a meglévő növényzetet, vagy inkább itt-ott egészen újra cseréled őket? Ha mindezeket papíron is összefoglalod, akkor jobban látod az összképet és a realitásokat.

2. lépés: Vágj bele!

Gondold át, mit lehetne még a jövőben hasznosítani a kertben, hiszen ezzel sokat spórolhatsz. Ha ezt sorra vetted, minden mástól szabadulj meg.
És ami még az első fázishoz tartozik: a legfelső rétegű földet szedd le, és pótold tápanyagban gazdag virágfölddel. Vagy egyszerűen csak tegyél a meglévőre egy új szintet.

3. lépés: Rendezz a beültetés előtt

Miután a friss földet leterítetted, jelöld ki a kerti tó, az emelt ágyás, a csobogó stb. helyét. Azért most, mert a beültetés után már kárt tehetsz a növényekben, és körülményes az alapanyagokat is szállítani.

4. lépés: Szinteltolások kialakítása

Amennyiben szintváltós megoldásokban is gondolkodsz, itt az idő az alapok megteremtésének. Ennek legismertebb formája a sziklakert. Ami fontos: az oldalát támaszd meg valamilyen erősebb anyaggal, hogy ne csússzon meg a kertrész. Ehhez válassz természetes anyagot – például követ. Így nem fog elütni a környezetétől.

5. lépés: Kiülős rész

A kerti bútor a fűben is remekül mutat, ám ha szeretnél egy kis teraszt is kialakítani, akkor annak most van itt az ideje. Legyen szó járólapos, betonos vagy lécekből összerakott felületről, mielőtt elkezded, a földet mindenképpen szintezned kell. Ha fa lesz az alapod, akkor a léceket ne fektesd közvetlenül a földre, mert megszívják magukat vízzel, és gyorsan tönkremennek. Egy kissé emeld meg, így a látvány is szebb lesz, és a tartósság sem hagy kívánnivalót maga után.

6. lépés: A kerti ösvény kialakítása

Ennek leginkább praktikus oka van: ugye te sem szeretnéd a sarat behordani a lakásba? Alakíts ki kerti ösvényt, hogy kényelmesen közlekedhess kertedben. Ezt burkolhatod is, de az is megteszi, ha lécekkel vagy kövekkel körbekeríted a határát.

7. lépés: Jöhet a beültetés!

Elérkeztünk a logikai sorban utolsó lépéshez, a növények beültetéséhez. Érdemes a nagyobbaktól a kisebbek felé haladnod, így megfelelően elrendezheted őket. Fontos, hogy mind annyi napfényhez jusson, amennyire igénye van, és azt is tartsd szem előtt, hogy melyiknek mekkora a helyigénye. Amikor fákat ültetsz, ügyelj rá, hogy bizony igen nagyra is nőhetnek, és gondot jelenthetnek a házra, a vezetékekre vagy a kertre nézve.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.