Forrás: Getty

1. Hiányzó tervezés
Egy jól megtervezett kert az alapja minden sikeres kertfelújításnak. Ne ugorj bele a munkába anélkül, hogy előzetesen kidolgoznád a terveket. Fontold meg, hogy mi lesz a kert fő célja: családi összejövetelek helyszíneként, kinti dolgozótérként vagy csupán dekorációs céllal szeretnéd megújítani a teret? Ezen szempontok tisztázása segít a felesleges költségek elkerülésében.
2. Nem megfelelő növények
A növények kulcsfontosságúak a kellemes és élhető mikroklíma kialakításában. Sokan hajlamosak túl sok növényt bezsúfolni a kertbe, vagy olyan fajtákat választani, amelyek életben tartása szinte lehetetlen az itteni klímában. Gondolj a növények igényeire, mérd fel az udvar adottságait, és ezek alapján válaszd ki a kerted számára legalkalmasabb fajtákat.
3. Rossz alapok
A jó talajminőség elengedhetetlen a növények egészséges növekedéséhez. Sokan figyelmen kívül hagyják ezt, és nem fordítanak időt (és pénzt) a talaj feljavítására. Vásárolj otthon elvégezhető talajteszteket, hogy megtudd, milyen nálad a talaj pH-értéke és tápanyag-tartalma, majd az eredmények fényében kezeld komposzttal, műtrágyával vagy más talajjavítóval.
4. Túlvállalod magad
Egy egzotikus növényekkel teli kert ideája nagyon vonzó lehet, de ügyelj rá, hogy ne válassz olyan elemeket, amelyek túlzottan összetett gondozást igényelnek. Például, ha nem szeretnél nagyon sok időt és energiát fordítani az öntözésre, akkor válassz olyan növényeket, amelyek kevés vízzel is boldogulnak. Ugyanez vonatkozik a fűre és a burkolatra is.
5. Rossz az időzítés
Az időzítés fontos tényező a kertfelújítás során. Nem mindegy, hogy melyik évszakban végezed a munkákat. Például, ha fákat vagy bokrokat ültetsz, célszerű az őszi vagy tavaszi időszakot választani, amikor a növényeknek jobb esélyük van a gyökerezésre és az új környezethez való alkalmazkodásra. Tartsd szem előtt az időjárást és a növények természetes ciklusait, és ne kapkodd el a kertfelújítást, ha kell, akkor szánj egy egész évet arra, hogy minden a helyére kerüljön.