Forrás: Europress

Így takarítsd a medencéd! – Medence karbantartási kisokos kezdőknek

A medence karbantartást igényel. Akár kezdő, akár rutinos medencetulajdonos vagy, az alábbi tippek segítenek, hogy a lehető legtisztább lehessen a medencéd egész nyáron.

1. Preparációk

Mielőtt feltöltetnénk vízzel a medencénket, akár beépített, akár felállítható modellről van szó, érdemes először alaposan átnézni, hogy minden a megfelelő állapotban van-e. Beépített medencék esetén a kiálló csempedarab, eltömített szűrőrendszer vagy kikopott fuga szokott leginkább a kényes pont lenni. A mobil, felállítható medencéknél az anyagot és a felállításhoz szükséges vázat vizsgáljuk meg, nehogy lyukas vagy törött legyen valamelyik elem.

2. Takarítás

A felállított, üres medencéket töröljük át alaposan, ha szükséges, használjunk direkt erre a célra gyártott eszközöket. Kisebb medencék esetén sima házi takarítófelszerelés is megfelelő, nagyobb medencékhez kaphatók speciális eszközök. Takarításkor legyünk alaposak, hiszen egy kisebb szennyeződés könnyen elterjedhet az egész medencében, miután feltöltöttük vízzel.

3. Üzembe helyezés

A következő lépés evidens: töltsük fel vízzel a medencénket! Ám itt is érdemes pár dolgot szem előtt tartani. A víz minőségét ellenőrizzük, mielőtt a medencébe engedjük, és csak tiszta vizet használjunk. Amíg a víz folyik, feltétlenül legyünk jelen, és felügyeljük, nehogy elmozduljon valami.

4. Vegyszerek, tisztán tartás

A beépített medencékben általában található vízforgató és vízszűrő rendszer, amelyet ellenőrizzünk rendszeresen a nyár folyamán. A felépíthető medencékben mobil fertőtlenítőeszközök vannak, amelyek úsznak a víz felszínén, ezzel garantálva a folyamatos fertőtlenítést. A napi tisztításhoz, bogarak eltávolításához használjunk hálót, szűrőt, vagy medenceporszívót.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.