Fotó: Unsplash/Jean Carlo Emer

10 tipp álmaid mini házának felépítéséhez
  1. Gondold át, mennyire kevés cuccal fogsz tudni új életet kezdeni
    Egy mini házban bizony nem lesz hely kacatoknak, az “egyszer még jó lehet valamire” dolgoknak. Sőt, igazából csak a nagyon szükséges dolgoknak lesz helye 20 négyzetméteren. Gondold át, mire lesz tényleg szükséged, szortírozz és aztán állj neki a tervezgetésnek.
  2. Készíts alaprajzot!
    Mindent alaposan gondolj át, tervezz meg és vess papírra. ITT segítünk, hogyan tudsz alaprajzot készíteni. Inspirálódj az internetről, gondold át alaposan, hogy mit és hova szeretnél, mielőtt bármibe belefognál.
  3. A legfontosabb az erős alap
    Ezért csakis szakemberekkel, hozzáértőkkel állj neki az építkezésnek. Mert ha az alapok rosszak, akkor félő, hogy az egész ház nem áll biztos lábakon. Így pedig nem biztos, hogy hosszú élettartama számíthatsz.
  4. Készíts egy előzetes költségvetést!
    Jó előre tudni, hogy mi mennyibe fog kerülni. Ráadásul nem árt tudni, hogy meddig “ér a takaró”, meddig tudsz nyújtózkodni. Ezért még a kezdet kezdetén készíts költségvetést, amibe a közben felmerülő lehetséges plusz költségeket számítsd is bele. Igen, olyanok is lesznek…
  5. Minél előbb legyen fedél a fejetek felett
    Bent mindent meg tudsz csinálni, ha már van tető, így nem kell esőtől, hótól, hidegtől, káros napsugaraktól félned, ráadásul a szerszámokat és az építőanyagokat is van hol tárolnod.
  6. Mindig kérj segítséget
    Csakis olyanokkal állj neki az építkezésnek, akik értenek is hozzá, tudnak segíteni. A legjobb persze, ha szakemberrel csináltatsz meg minden bonyolultabb dolgot, hogy tényleg minden tökéletes legyen.
  7. Gondold át, min spórolsz
    Alapanyagon, munkaeszközökön, illetve szakemberen nem célszerű spórolni. De ha odakerülsz, hogy elkezded berendezni a házat, akkor bútorokat, csillárt, egyéb kiegészítőket akár bolhapiacon is találhatsz. Szebbet és olcsóbbat is, ráadásul egyedibbet, mint mondjuk egy nagy bútorboltban.
  8. Legyen minden viharbiztos
    Pici házba jobban “belekap” a szél, ezért különösen figyelj arra, hogy minden viharbiztos legyen. Amit belül is lehet, próbálj beépíteni, az földrengés ellen biztosabb.
  9. Ha valamiben nem vagy biztos, keress rá az interneten
    Már minden kérdésedre megtalálod a választ az interneten, így keresgélj bátran. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg csináld magad, úgynevezett DIY tippet találhatsz, például ITT nálunk is. Szuper ötleteket adó, inspirációs képekkel szintén tele a net! Szörfözésre fel!
  10. Legyél nyugodt és rugalmas
    Nem minden fog úgy alakulni, ahogy eredetileg eltervezted. Erre készülj fel. Ráadásul számtalan lehetőség van egy dolog elvégzésére is. Fogadd meg mások tanácsait, ötleteit, legyél mindig nyugodt és rugalmas. Előbb utóbb kész lesz a ház, és akkor majd nagyon jó lesz! Ezt tartsd mindig észben!

Te is szívesen építkeznél? Vagy inkább kész házat vennél?

Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.