Forrás: Europress

Minden hónapra egy felújítás – Így oszd be az évet!

Minden hónapra egy felújítás – Íme, a mi ütemezésünk rá:

Január – Javíts meg mindent!

A januári hideg idő amúgy is beszorít mindenkit a lakásba, ezért erre a hónapra érdemes olyan feladatot választani, ami az időjárástól függetlenül bármikor elvégezhető. Ilyen például a javítás. Minden otthonban akad számtalan kisebb-nagyobb probléma, aminek a megoldását már jó ideje halasztgatjuk. Gyűjtsd össze ezeket, és szép sorban haladj velük. Lóg a konnektor? Csavarozd vissza! Csöpög a csap? Cseréld ki! Instabil a függönytartó? Rögzítsd újra!

Február – Fesd le a beltéri ajtókat!

Nem kell ahhoz új ajtót vásárolnod, hogy újnak tűnjön. Válassz egy színt (vagy akár többet is), és öltöztesd át a határolókat. Az egyik szobában csinálj helyet magadnak, ahol egyesével át tudod kenni őket, és nem lesznek útban amíg megszáradnak.

Március – Tedd rendbe a kertet!

A tavasz első hónapja tökéletes időpont arra, hogy egy kicsit gatyába rázd a ház környékét. Füvesítsd az udvart, metszd meg a fákat, ültess virágokat és díszcserjéket a kerítés mellé. Munkád eredménye már egy hónap múlva látszódni fog.

Április – Fesd le a kerítést!

Bizony! Ez az időszak elsősorban a kinti munkálatoknak kedvez. Amint lesz egy kevés ereje a napnak, neki is láthatsz festeni a kerítést. Egy nap a csiszolás, egy a sérült elemek rendbehozása, majd maga a festést rétegenként szintén egy-egy délután.

Május – Újítsd fel a drapériát!

A lakás minden textil borította elemére ráfér egy kis vérfrissítés, amit akár saját kezűleg is megvalósíthatsz. Elfér az új huzat a székeken és a díszpárnákon, ahogy az új függöny is az ablakok előtt. De a szőnyegeket is porold, majd tisztítsd ki alaposan.

Június – Frissítsd fel az elektromos hálózatot!

Nem biztos, hogy megúszod falbontás nélkül, de az biztos, hogy megbánni nem fogod. A falban futó vezetékeket érdemes ellenőrizned, és szükség esetén a rizikós részeket cseréltetned is. Ezzel egyidejűleg – ha eddig nem volt – beépíttethetsz egy  légkondicionáló berendezést is,  amiért az előtted álló forró nyári napokban nagyon hálás leszel majd magadnak.

minden hónapra egy felújítás

Forrás: Europress

Július – Újítsd fel a fürdőt!

Bele mersz vágni? Akkor gondolkozz nagyban! Egy teljes csempe-és járólapcsere csodákra képes a fürdőszobával, de akárcsak egy elem – például egy új zuhanykabin vagy a mosdókagyló – is felrázhatja az egészet. Vagy koncentrálhatsz csupán a részletekre is: szerezz be új villanykapcsolókat, új lámpákat vagy egy új szekrényelemet.

Augusztus – Jöhet a konyha!

Mielőtt szeptemberrel kezdetét venné az új iskola-és munkaév, a lakás központi részét, a konyhát is vedd kezelésbe. Egy teljes hónap sok mindenre elég. Kicserélheted például régi polcelemeket és a konyhaszekrény körüli csempét is. Ha nem szeretnél teljesen új konyhaszekrényt, akkor az is elég lehet, ha a meglévőt átfested, esetleg az ajtajai helyett újakat készíttetsz. A lefolyót mindenképp alaposan tisztítsd ki, és úgy összességében szánj pár napot egy alapos takarításra ebben a helyiségben.

Szeptember – Tedd rendbe a nyílászárókat!

Már látóhatáron belül a hideg, ideje felkészülni rá. Leginkább azzal, hogy az ablakokat és az a bejárati ajtót felújítod egy kicsit. Az a minimum, hogy az esetleges hézagokat megkeresed, és betömöd, de ha fából vannak, egy állagmegőrző festést is érdemes megfontolnod. Úgysem halogathatod örökké.

Október – Fesd ki a szobákat!

Az október manapság még kellemesen enyhe időjárást hoz, ami ideális a szobák átfestéséhez. Haladj helyiségről helyiségre, mindig csak egyet pakolj ki teljesen, hogy a mindennapokat ne lehetetlenítse el a káosz. Az előkészületek után jöhet a festés, a takarítás, majd a visszapakolás, és léphetsz is tovább.

November – Friss köntöst a parkettának!

Ha ezt is beiktatod az éves tervbe, akkor érdemes lehet az előző ponttal összekötve, helyiségről helyiségre haladnod vele. Ha már úgyis teljesen kipakolod a szobákat a festés miatt, a padlóburkolat rendbehozása is megvan egy füst alatt. Ha hajópadlód van, csiszoltasd fel, és lakkoztasd le, ha laminált padlód, akkor pedig javítsd az olyan – nagy valószínűséggel előforduló – hibáit, mint például az elmozdulás, törés vagy felületi sérülés.

December – Takarítsd ki alaposan az egész lakást!

Bár nem klasszikus felújítás, egy igényes nagytakarítás legalább olyan sokat dobhat otthonodon, mint bármilyen renováló munka. Haladj helyiségről helyiségre, és minden polcot, minden zugot, minden dekorelemet varázsolj por-és kupimentessé. Egyúttal lomtalaníts is. Szabadulj meg minden szobában legalább 5 olyan dologtól, amire már nem lesz szükséged.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.