Forrás: Getty

Konyhafelújítás előtt állsz? Íme egy lista azokról a teendőkről, amiket nem hagyhatsz ki

1. Határozd meg a célt

A sikeres projekt érdekében elengedhetetlen meghatározni a konyhafelújítás célját. Nem mindegy, hogy csak az eszközöket korszerűsítjük, a konyhabútort cseréljük ki, vagy mindenből újat szerzünk be, esetleg át is szeretnénk rendezni a teret.

2. Tervezz

Minden felújításnál a legfontosabb, hogy konkrét terveink és elképzeléseink legyenek. Ez nem csak azért kell, mert a jól megtervezett felújítás gördülékenyebben és gyorsabban készül el, de így tudjuk biztosítani, hogy szeressük a végeredményt. Már rengeteg ingyenes konyhatervező program van az interneten, érdemes rájuk szánni pár napot, hogy minél valósághűbben sikerüljenek a tervek.

3. Mérj

A precíz tervek csak mérések által jöhetnek létre, ezért ez a lépés is kötelező minden konyhafelújításnál. Mérjük le a rendelkezésünkre álló helyet, és az új bútoraink adottságait is ellenőrizzük le, nehogy utólag derüljön ki, hogy túl kicsi vagy túl nagy konyhaszekrényt vásároltunk.

4. Olvass utána mindennek

Legyen szó konyhabútorról, gépekről vagy eszközökről, mindenképp olvass utánuk online fórumokon. Mások véleménye olyan dolgokra is felhívhatja a figyelmünket, amit a termékleírásban nem láttunk.

5. Válassz színskálát

Ha újdonságra vágysz, válassz más színeket az új konyhába. Ahhoz, hogy ízléses legyen a végeredmény, előre határozd meg a kívánt színeket, amiket minden tárgy beszerzésekor szem előtt tartasz.

6. Szervezd meg a szállítást

A felújításoknál gyakori és egyben bosszantó szituáció, amikor a megrendelt alapanyagok késnek, emiatt minden munkafolyamat csúszik vagy nem lesz teljes értékű. Járj utána minden megrendelt tárgy szállítási idejének, ha lehetséges, menj el értük te magad.

7. Számolj akadályokkal

Sajnos kivédhetetlen, hogy néhány akadály gördüljön elénk a felújítás alatt. Pár kérdéssel azonban érdemes előre számolni – aztán pedig bízni a legjobbakban. A konyhafelújítás során a legtöbb váratlan problémát a vezetékek, csövek állapota szokta jelenteni, ezért érdemes B tervvel is készülni arra az esetre, ha galiba merülne fel. Kérd ki a szakemberek véleményét is, hogy ők milyen váratlan problémákkal találkoznak a leggyakrabban.

8. Készíts (idő)tervet

A várható szállítási és munkaidőkkel számolva készíts egy időtervet, hogy mikor épp milyen feladattal kell megbirkóznod. Írj listákat a teendőkről, határozd meg az időkereteket, melyek alapján gördülékenyen fog zajlani a konyhafelújítás.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.