Forrás: Getty

Hogyan hangszigetelhetjük az ablakokat csere nélkül? Íme néhány költséghatékony megoldás

A probléma forrásának felkutatása

Ha nem tudjuk pontosan, hogy melyik ablak a hibás, vagy annak a bizonyos ablaknak melyik részénél kell kutakodni, akkor érdemes lehet a kezünkkel megvizsgálni, hogy melyik részen érzünk egy kis légáramlatot, a huzat ugyanis könnyen elárulja, hogy hol a hiba. Ahol a huzat be tud hatolni, ott bizony a kinti zajok is könnyedén bejuthatnak.

Tömítés alkalmazása

Ha csak az ablak egyik csücske a hibás, akkor próbáljunk meg valami tömítést alkalmazni, hogy jobban, szorosabban illeszkedjen a keretébe, ezzel eltorlaszolva az utat a kis résekben. Először próbáljuk meg csak egy odahelyezett ruhával elállni a huzat útját, ezzel meg tudjuk vizsgálni, hogy ha egy tartósabb megoldást alkalmazunk majd, akkor az mennyire fog működni. Ha a ruhás „trükk” működött, akkor próbáljuk meg a hibás részt szigetelőszalaggal jól lezárni. Lehetőleg egymásra ragasszunk több réteget, hogy ezáltal jobban zárjon az ablak. Ha ez nem válik be, van külön ablakszigetelésre készült gumi, az már szinte biztos, hogy megoldja a problémát.

Mi legyen, ha az egész ablak rossz?

Ha az ablak mindenhol rosszul illeszkedik a keretbe, akkor a szigetelőszalagos tömítés már nem működik, muszáj lesz végig gumiszigetelést alkalmaznunk. Ha ez sem válik be, akkor bizonyos boltokban lehet méretre vágott ablakra illeszthető, kvázi második ablakot. Ez tökéletesen illeszkedik az ablak keretébe, az oldalán vastag szigeteléssel, így lényegében átveszi az eredeti nyílászáró szerepét. Ezt nem muszáj végérvényesen rögzíteni, a mérete miatt ugyanis jól beszorul a keretbe, ahonnan igény esetén akár ki is tudjuk venni.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.