Forrás: Getty

Beázik a ház? Lehet, hogy egy törött cserép áll a háttérben

Hogyan fedezzük fel a törött cserepet?

Először kívülről szemléljük meg az egész tetőt, lentről felfelé haladva, hogy látunk-e elmozdult, hiányzó vagy törött cserépelemeket. Ezután a padlás felől érdemes megközelíteni a dolgot. Ha egy tetőcserép törött, az beázást okozhat, így ha ázás jeleit látjuk, nagy valószínűséggel ott van körülötte a törött cserép is.

A törött cserepek cseréje

Ha sikerült megtalálni, hogy melyik cserép törött, akkor a törött elemet tartó cserepeket kell felemelni, majd kiékelni, hogy a törött darab hozzáférhető legyen. Ezután a cserélni kívánt cserepet kis mozgatással és forgatással ki lehet emelni a helyéről. Ha ez kész van, a cseredarabot ugyanolyan módszerrel, mint az eltávolításnál, a helyére rakjuk, majd az ékeket eltávolítva rögzítjük is.

Mit tegyünk, ha sok cserép sérült meg?

Néhány darabot még könnyen ki tudunk cserélni mi is, de ha ennél nagyobb a baj, akkor érdemes szakembert hívni és rábízni a dolgot. Ráadásul könnyen lehet, hogy valamilyen rejtett hiba miatt használódnak el gyorsan az elemek, az ilyet viszont csak a szakmabeliek veszik észre.

A törött cserepek alternatív felhasználása

Ha az építkezés során sok hibás cserép marad ki, esetleg a tető elhasználódott darabokat nem tudjuk hova tenni, van megoldás. Könnyen mutatós virágoskertet lehet készíteni a törött, felesleges darabokból. Akár a földön elhelyezve, akár szegélyként alkalmazva, de még felfüggesztve is jól mutatnak a cserepek, így nem is vesznek kárba.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.