Forrás: Getty
Mínusz fokok = száraz ruhák
Több oka is van annak, miért ajánlott kipróbálni télen is a szabadban teregetni. Az egyik ilyen ok egyben a benti ruhateregetés ellen szól. Tudni kell, hogy utóbbi hosszú távon kedvez a penészképződésnek. A frissen mosott ruhák miatt ugyanis megemelkedik a benti levegő páratartalma, ami köztudottan tökéletes légkört teremt a penészspóráknak. Megfelelő és szakszerű szellőztetéssel persze kordában lehet tartani ezt, és akkor nem hagy maradandó és nehezen felszámolható nyomokat a teregetés a falakon.
A másik, ami a kinti teregetés mellett szól, a szárítógép kímélését is jelenti egyben. Télen a szárítógépet is egyre sűrűbben használjuk, ami azonban nem ajánlott, hiszen nem csak rengeteg energiát pazarlunk, hanem a környezetet is károsítjuk, továbbá nem minden anyag bírja a géppel történő szárítást.
A kinti teregetésről télen tehát sem kell lemondanunk, sőt mi több, bizonyos tekintetben egyenesen ajánlott is – azonban az alábbiakat mindig tartsuk szem előtt.
A fagypont közeli hőmérséklet nem megfelelő a teregetésre, ellenben a mínusz fokok igen. Ennek oka, hogy fagypont alatti hőmérsékletek esetén a levegő páratartalma alacsony, így a ruhák először megfagynak, majd elkezdenek száradni. Ezt a folyamatot szublimálásnak hívjuk. Ez azt jelenti, hogy a megfagyott víz olvadás nélkül rögtön gáz halmazállapotú lesz. Ehhez azonban alacsony páratartalomra van szükség. A száraz levegő ugyanis fel tudja venni a ruhák nedvességét, a textil pedig ennek következtében megszárad. Nagyon fontos, hogy ne szakítsuk félbe ezt a folyamatot, ugyanis ha túl korán szedjük be a ruhákat, akkor azok vizesek maradnak, továbbá könnyen kárt tehetünk a fagyott ruhákban. Legyünk tehát türelmesek!