Forrás: Europress

1. Monokróm színösszeállítás
Használj egy színt az egész szobában, hogy ne törd meg a teret. Válassz egy világos, visszafogott árnyalatot. Legyen egyszínű a plafon, a falak, az ajtó és az ablak is. A bútorok egy-két tónusnál jobban ne térjenek el a domináns színtől, hogy ne váljon túl zavarossá a szoba. A következetes, azonos színséma optikailag nagyobbá varázsolja a teret, mert egységesíti az egész szobát.
2. Alacsony darabok
Bár a megérzéseink inkább a bútorok alapterületére fókuszálnak, a magasságuk éppen olyan fontos, ha nagyobbítani szeretnénk a teret. Az alacsonyabb darabok több teret adnak vertikálisan, így nagyobb felületünk van dekorálni.
3. Világosítás
Az unalmas, sötét bútorok kellemetlenek a szemnek, ráadásul össze is nyomják a teret. Használjunk világos darabokat, vagy turbózzuk fel a régi berendezéseinket. Egy könyvespolc sokkal mutatósabb lesz, ha a hátsó lapját világos tapétával vagy festékkel feldobjuk. A DIY szerelmeseinek jó megoldás lehet egy vödör bútorfesték, néhány ecset, és már kész is az új bútor.
4. Letisztult padló
A túl sok fajta textúra a padlón optikailag összenyomja a teret, a különböző minták pedig zavarossá tehetik a szobát. Alkalmazzunk egy színt a szőnyegen és a padlón is, valamint a mintákat is hangoljuk össze. Egy világos faltól-falig padlószőnyeg a legjobb megoldás, ha nagyobbítani szeretnénk a teret.
5. Szellős elrendezés
A szoba közepén az üres hely a nagy tér illúzióját kelti. Toljuk ki a bútorokat a falig, hogy középen minél több hely maradjon, ezáltal szellős végeredményt érhetünk el. Szerezzünk be könnyen elmozdítható asztalokat, melyeket könnyedén a fal mellé tudunk tolni, ha már nem használjuk őket.