Forrás: Getty

Sáros gumicsizma? – Így nyerd vissza lábbelid újszerű állapotát kertészkedés után

Hogyan tisztítsuk meg a gumicsizma külsejét?

Ahhoz, hogy a gumicsizma anyaga rugalmas maradjon, minden viselés után öblítsük le róla a koszt és sarat tiszta vízzel. Ha a sár megszáradt, egy közepes sörtéjű kefével egyszerűen el lehet távolítani. A talp részén már durvább kefét is alkalmazhatunk, de a legegyszerűbb slaggal lemosni a talpról a sarat és más szennyeződéseket. A talp redőibe ragadott földdarabokat egy bot segítségével könnyedén kikaparhatjuk.

A makacs szennyeződések vagy a téli só eltávolításához keverjünk egy teáskanál mosószert fél liter meleg vízbe. Mártsunk egy rongyot az oldatba, és tisztítsuk meg vele a csizmát felülről lefelé haladva. Végül öblítsük le a csizmát sima vízzel és egy tiszta ronggyal. Ezután hagyjuk a csizmát a levegőn megszáradni, közvetlen hőforrástól – például a fűtőtestektől vagy a közvetlen napfénytől – távol.

Hogyan tisztítsuk meg a gumicsizma belsejét?

A gumicsizmák belseje még több figyelmet igényel, mint a külseje. A legtöbb csizmának van bélése vagy talpbetétje, amely szennyeződhet és kellemetlen szagúvá válhat. Ha nem tisztítjuk ki, a csizma belseje baktériumok és a lábgomba táptalajává válhat.

A belső részt is mosószer és melegvíz keverékével érdemes tisztítani. Használjunk hozzá tiszta fogkefét vagy extra puha sörtéjű kefét. Amennyiben ez nem szünteti meg kellemetlen szagokat, ideje bevetni a csodaszert: az ecetet. 50-50 arányban keverjünk vizet és desztillált fehér ecetet, permetezzünk belőle egy keveset a csizma belsejével, majd tiszta vizes ronggyal töröljük ki.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.