Forrás: Europress

Az 5 leggyakoribb hiba, amit a ruhásszekrény átrendezése során elkövetünk

Tipikus hibák, melyeket a ruhásszekrény átrendezése során elkövetünk

1. Nincs víziónk

Pontos terv és elképzelés nélkül a ruhásszekrény átrendezése olyan, mint egy szélmalomharc, aminek nincs sok eredménye. Mielőtt belefognál, inkább mérd fel alaposan a terepet: mennyi ruhád van, azok mellett milyen kiegészítők és dobozok, és mindehhez hogyan passzol a szekrény befogadóképessége. Akár egy jól kinéző gardrób a célod, akárcsak az, hogy a reggeleid könnyebben induljanak, sokkal egyszerűbb dolgod lesz, ha tudod mihez tartani magad.

2. Nem veszünk tudomást azokról a dolgokról, amik nem illenek a sorba

Pedig a ruhásszekrény csak úgy vonzza magához a tőle idegen holmikat. Valahogy egyszerűbb csak bedobálni mindent, aztán meg el is feledkezünk róla. Ahelyett azonban, hogy ezeket gondolkodás nélkül csak beleszórnád egy cipős dobozba, próbáld meg megkeresni az igazi helyüket. Máris könnyebb dolgod lesz az új szisztéma kialakításában.

ruhásszekrény átrendezése

3. Rendet rakunk anélkül, hogy szortíroznánk

Márpedig a rendezett halom még mindig halom. Ráadásul ha a felesleges, elnyűtt, megunt holmikkal együtt próbálsz rendet teremteni magad körül, az hamar kedvedet szegheti. Előbb inkább rendszerezz! Válogasd egymás mellé a pulóvereket, farmerokat, zoknikat és karkötőket, és amikor egy kupacban vannak, könnyebben ismered fel azokat, amikhez igazából már nem is ragaszkodsz annyira. Keress nekik új gazdát!

4. Rossz kérdéseket teszünk fel magunknak

Vajon jó lesz ez még egyszer? Mennyit is fizettem érte? Kitől kaptam ajándékba? Ezek azok a kérdések, melyek nem viszik előre a rendrakást. Annál inkább a következők: Vajon ez még jó rám? Ma megvenném magamnak teljes áron? Hiányozna a mindennapjaimból, ha nem lenne a szekrényemben? Ezek a felvetések azok, amelyek segítenek a célon tartani a fókuszt. Ráadásul ott van mögöttük az a pozitív felfogás, mely szerint nem muszáj mindenből egyet tartanunk otthon, ha évente egyszer van szükségünk rá. Azt kölcsön is lehet kérni.

5. Nem alakítunk ki zónákat

Márpedig a tartósan rendezett gardrób titka az alábbi két szabály szigorú betartása:

  • Csoportosítsuk típus szerint szekrényünk elemeit
  • A polcokat a használat gyakorisága szerint töltsük fel – így a minden nap elővett holmikat kézmagasságba, a szezonális, formális és alkalmi kellékeket pedig kevésbé központi helyekre költöztessük.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.