Forrás: Getty

Az otthoni könyvtárat luxus dolognak hisszük, pedig igazából nem kerül sokba, hogy könyveinket méltó és látványos módon tároljuk. Még csak üres szobára sincs feltétlenül szükséged, hiszen a nappali vagy a dolgozószoba is tökéletes hely arra, hogy könyvtárként funkcionáljon. Mutatjuk, hogyan alakíthatsz ki könyvtárat otthon.
- Meglévő könyvek
Ha az évek során minden születésnapodra, karácsonyra és évfordulóra könyvet kértél ajándékba, akkor valószínűleg nem okoz gondot egy kisebb otthoni könyvtár feltöltése. De mielőtt nekilátnál felpakolni mindent a polcra, mindenképp nézd át a köteteidet. Ha valamelyiket garantáltan nem olvasod el többször, esetleg nincs is olyan jó állapotban, inkább ajándékozd el.
- Új könyvek beszerzése
Amennyiben nincs elég könyved, akkor ez jó okként szolgálhat egy régóta vágyott regény beszerzésére. Azonban kár emiatt óriási költségekbe verned magad. Nézz szét a bolhapiacon vagy kérdezz körbe az ismerőseidnél, hátha nekik van olyan példányuk, amit szívesen kölcsönadnak a könyvtáradnak.
- Olvasósarok
Mit ér egy könyvtár olvasósarok nélkül? Szerezz be egy igazán kényelmes fotelt, amelyben akár órákat is el lehet tölteni. Fontos, hogy vigyázz a látásodra, ezért az olvasólámpáról se feledkezz meg.
- Polcrendszer kialakítása
A legegyszerűbb, ha direkt könyvek tárolására tervezett polcrendszert vásárlunk, melynek mérete és teherbírása is megfelelő a könyvtárba. Ez lehet bármilyen szekrény, a lényeg, hogy a színe és stílusa illeszkedjen lakásunkba,
Rengeteg nem mindennapi szekrény közül válogathatunk. Például találhatunk srég polcos szekrényt a bútorboltokban.
Beépített polcot is készíttethetünk, ám ez jóval nagyobb kiadás, mintha kész polcot választanánk.
- Elrendezés
Az elrendezéskor jól jön minden szervezői képességünk, mert kategóriákra kell bontani a hatalmas könyvkupacot. Rendezhetjük a könyveket szerzők vagy könyvcímek szerint, de választhatunk alternatív rendezési elvet is. Ha dekoratív megoldást keresünk, színek szerint is felpakolhatjuk a polcra a könyveket.