Forrás: Getty

Citromlé és olaj
Keverjünk össze némi citromlevet ugyanannyi olívaolajjal, majd ebbe mártsunk bele egy puha rongyot. Dörzsöljük át vele a karcos részt, méghozzá a karccal megegyező irányban. Ezt addig folytassuk, amíg el nem halványul a karcolás.
Kávé
Ahhoz, hogy ismét úgy nézzen ki a bútor, mintha új lenne, kávéra lesz szükségünk. Tegyünk pár cseppet egy közepesen erős kávéból egy vattapamacsra, majd dörzsöljük be vele a bútort. A maradványokat nyugodtan töröljük le egy ronggyal.
Kávéval apróbb hibákat is el tudunk tüntetni a bútor felületéről. Ehhez kávézaccra és egy fültisztító pálcikára lesz szükségünk. Utóbbit mártsuk bele a zaccba, majd ezt alaposan dörzsöljük bele a karcba, ami azonnal kevésbé lesz feltűnő.
Figyelem! Ezeket a praktikákat csak sötét színű bútorokon alkalmazzuk.
Majonéz
Ez elsőre furcsának tűnhet, pedig a majonéz csodákra képes. Ha ugyanis több helyen karcos például az étkezőasztal, akkor a majonézzel tudjuk a legjobban eltüntetni ezeket. Az érintett részekre kenjünk majonézt, hagyjuk hatni 3 napig, majd töröljük le.
Dió
Amennyiben a szék lábán keletkezett egy kevésbé mély karc, akkor ezt egy dióval helyre tudjuk hozni. Egyszerűen dörzsöljük be a karcot egy dióbéllel vagy akár dióolajjal. Ha pedig ezekből épp nincs az otthonunkban, akkor használhatunk pekándiót vagy mandulát is, de a sima dióval a legegyszerűbb dolgozni.
Figyelem! A sötétebb színű cseresznyefából készült bútorok esetében, továbbá lakkozott felületeken sem ajánlott diót használni.
Fogkrém és olaj
Keverjünk össze fogkrémet némi növényi olajjal, majd ezzel dörzsöljük be a karcolást. Ezután várjuk meg míg megszárad, majd egy nedves ronggyal töröljük le a maradékot.