Forrás: Europress

Kinek szóljunk, ha a szomszédok az őrületbe kergetnek?

Természetesen mindenkinél vannak olyan alkalmak, hogy lakást újít fel, vagy vendégeket hív át, ám ezeknek a tevékenységeknek – és alapvetően a társasházban való együttélésnek – vannak írott és íratlan szabályai. A lényeg, hogy törekedjünk arra, hogy a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozzuk környezetünknek – ezt természetesen a szomszédainktól is elvárhatjuk. Ha mást tapasztalunk, akkor viszont nem árt észnél lenni!

Az alapvetések

A nyugodt magánélethez mindenkinek joga van. Az együttélés általános szabályai a Polgári Törvénykönyvben is rögzítettek.
Önkormányzati rendeletek definiálják a csendháborítás fogalmát, ez akár kerületenként is változhat. Van, ahol kisebb, van, ahol nagyobb mértékű zaj is megengedett. Itt pontosan leírják, hogy egyes tevékenységek mely idősávban végezhetők, és mekkora hangzavart okozhatnak. A részletekért tehát keresd a kerületi önkormányzatok honlapját, ahol mindenről pontos felvilágosítást kapsz majd.

Ezen belül a kisebb közösségek – például a panelek lakóközösségei – egyéni, szigorúbb szabályokat is hozhatnak, melyekről általában a közös faliújságon informálódhatsz. Társasházakban ez az irányadó.

Ha el szeretnéd kerülni a kellemetlenségeket, akkor egy esetleges hangosabb munkálat vagy baráti összejövetel előtt érdemes tájékoztatnod a lakókat, lehetőség szerint minél hamarabb. A témában olvasd el alábbi cikkünket:

hangos szomszéd kinek szóljunk?

Forrás: Europress

Mit tudsz tenni?

Ha saját bőrödön tapasztalod a kellemetlenségeket, akkor először érdemes a békés utat választani, és átcsengetni a zaj forrásához. Ha azonban nincs változás, bátran értesítheted a rendőrséget. A bejelentés anonim módon is történhet, a hangoskodókat pedig akár 30.000 forintos pénzbírságra is büntethetik.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.