Forrás: Getty

A falfestés mindig stresszel jár, hiszen szeretnénk a lehető legjobb végeredményt elérni, mivel a falak adják meg minden szoba alaphangulatát – és mindez hatványozottan igaz, ha egyedül vállalkozunk rá. Ezért hoztunk néhány tippet, amiket ha betartasz, a festés diszperzittel neked is gyerekjáték lesz.
Előkészületek
A festés előkészítését gyakran elbagatellizáljuk, pedig megfelelő alapozás nélkül sajnos borítékolható, hogy nem kapunk szép végeredményt. Ha a festés diszperzittel történik, még inkább fontos a jó alap, hiszen ezt a festéktípust több rétegbe kell felvinni, és csak a jól előkészített alapra tapad.
- lépés: Nulladik lépésként a szoba előkészítését értjük, azaz a bútorok, polcok, festmények eltávolítását a falról, valamint a fóliák és más védőfelszerelések kihelyezését.
- lépés: Fontos, hogy mindig tiszta felületen kezdjünk dolgozni, ezért első lépésben mossuk le mosószappanos vízzel a falat. Így a legegyszerűbb eltüntetni a koszt és a sok zsíros lerakódást.
- lépés: Ha karcos, lyukas vagy egyenetlen a falfelület, elmaradhatatlan lépés a glettelés. Az új festékréteg csak akkor fog jól mutatni, ha egyenletes, sima és hibamentes felületre kenjük fel.
- lépés: A glettelést csiszolással tudjuk simává tenni. Ám ne csak a glettelt részeket csiszoljuk le, hanem az egész falfelületet. A csiszolást csinálhatjuk smirglipapírral vagy géppel is, utóbbival jóval gyorsabban haladunk majd.
- lépés: A fal előkészítését alapozófesték felkenésével fejezzük be. Ügyeljünk arra, hogy az alapozót egyenletesen vigyük fel a fal egész felületére.
Festés diszperzittel lépésről lépésre
Miután megszáradt az alapozófesték, felvihetjük az általunk választott színű festéket.
- lépés: Először győződjünk meg arról, hogy minden kellék és eszköz rendelkezésünkre áll a festés megkezdése előtt. Szükségünk lesz különböző méretű festőhengerekre – a profik ezt ajánlják az ecset helyett. Előnye, hogy gyorsabban lehet vele haladni, valamint egyenletesebben lehet felvinni a festéket. Azonban ecsetre is lesz szükségünk a nehezen elérhető helyekhez. Szintén ajánlott, ám nem kötelező elem a lehúzórács, mely garantálja, hogy csak a szükséges festékmennyiség kerül fel a falra.
- lépés: A festést a szélek meghúzásával ajánlott kezdeni, ehhez használjuk az ecsetet.
- lépés: Nedvesítsük be a festékhengert, majd mártsuk alaposan a diszperzit festékbe, húzzuk le a rácson, ezután olyan helyen húzzuk az első csíkot, ami nem lesz szem előtt. Így van alkalmunk próbálgatni, hogyan kényelmes fogni a hengert, valamint hogyan viselkedik a festék a falon, mennyire erősen fog stb..
- lépés: A festést M és W alakban végezzük, így lesz tökéletesen egyenletes a végeredmény.
- lépés: Miután megvagyunk az első réteggel, a doboz utasításai alapján várjuk meg a száradási időt, és vigyük fel a második, majd harmadik réteget.