Forrás: Getty

Fakerítés felújítása lépésről lépésre

1. Tisztítás

Mint minden felújítást, úgy a fakerítés felújítását is egy nagyon alapos tisztítással kell kezdeni. Ehhez a legegyszerűbb, ha egy nagynyomású mosót használunk. Szerencsére sok helyen lehet ilyen gépet bérelni, így könnyen hozzá lehet jutni. A tisztításkor ügyeljünk arra, hogy nagyjából 15-25 cm-re tartsuk a fúvókát a felülettől, illetve soha ne álljunk meg huzamosabb ideig egy helyen, mindig mozgassuk a mosó fejét. Ezekkel a lépésekkel elkerülhető, hogy kárt okozzunk a fa szerkezetében.

2. Kisebb javítások

Ha kellően tiszta a felület, akkor el lehet kezdeni a kisebb hibákat kijavítani. Ha valahol el van törve, akkor azt az elemet cseréljük ki. Egy kisebb repedésnél használhatunk ragasztót, de olyat, ami külön kültéri fafelületre van tervezve, hogy biztosan időtálló legyen. A kilazult csavarokat húzzuk meg, ha szükséges, akkor szögeket is használhatunk a rögzítéshez. Győződjünk meg róla, hogy minden elem a helyén van-e, illetve megfelelő-e a rögzítésük.

3. Favédelem

Ha minden szerkezeti felújítással elkészültünk, akkor jöhet a renoválás azon része, amikor időtállóvá tesszük a fát. Kezdjünk azokkal a részekkel, amik legközelebb vannak a földhöz, ezáltal a legnagyobb veszélyben vannak a nedvességgel szemben. Kenjük be az ilyen különösen kényes területeket faanyagvédővel, hogy hosszú ideig megóvjuk a kerítésünket.

4. Lazúrozás

Utolsó lépésként vigyük fel a lazúrt a felületre. Ez a lépés nagyon fontos és szinte kihagyhatatlan, hiszen a lazúr felkenése után beszívódik a fába, ezzel elzárva azt a környezeti hatásoktól. Ezen kívül szép és esztétikus kinézetet ad a kész fának, mivel egy kicsit színezi, de megtartja az eredeti textúráját és mintázatát.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.