Forrás: Getty

A házbővítés sok minden miatt lehet szükségszerű, például egy kisbaba érkezése, egy otthoni munkahely kialakítása, esetleg egy külön élettér leválasztása. A házbővítés minden esetben nagy munka, amit hatalmas kiadások kísérnek, ezért nem lehetünk elég alaposak a döntés meghozatalában. Íme a pró-kontra lista, hogy miért éri vagy éppen nem éri meg belefognunk.
A házbővítés előnyei
- A saját elképzelésünk szerint valósul meg
Ha a házunkat nem mi építettük, hanem vásároltuk, akkor bizonyára van olyan része, ami nem az elképzelésünk szerint lett kialakítva. A házbővítés egyik legnagyobb előnye, hogy lehetőségünk van a ház egy részét teljes mértékben a saját ízlésünk szerint kialakítani.
- Kiszolgálja a helyigényünket
A régi építésű házak kisebb alapterületűek, és inkább kevesebb, nagy területű szoba jellemző rájuk, mintsem többi kicsi. Ez problémás lehet, ha soktagú a család, és mindenkinek szüksége lenne saját privát szférára. A bővítést felhasználhatjuk gyerekszobák, hálószoba vagy home office kialakítására is.
- Megszépíti az egész házat
A házbővítés tökéletes alkalom arra, hogy az egész ház átessen egy kis ránfelvarráson. A bővítés miatt kívül-belül festeni kell, ezért ilyenkor ki tudjuk javítani a régi hibákat, vagy kipróbálhatunk valami újat is.
- Kevesebbe kerül, mint egy új nagy ház
Bár elég mélyen a pénztárcánkba kell nyúlni, ha házbővítésre adjuk a fejünket, még mindig sokkal olcsóbban megússzuk, mint egy új, nagyobb ház vásárlását. Ha a kisebb összeg mellé tesszük a többi előnyét is, egyértelmű, hogy megéri belefogni a bővítésbe.
A házbővítés hátrányai
- Nem biztosan növeli a ház értékét
Hiába a hatalmas kiadás a plusz tér miatt, egyáltalán nem garantált, hogy arányosan megnöveli a házunk értékét. Ezért csak akkor fogjunk a házbővítésbe, ha nem tervezünk költözni a közeljövőben.
- Kevesebb hely a kertben
A házbővítés gyakran több helyet vesz el a telekből, mint azt eredetileg terveztük. Ha csak szűkösen lehetne megvalósítani, vagy így is kicsi a kert, lehet, hogy nem érdemes belefogni a munkálatokba.
- Megterhelő a munkafolyamat
Még ha nem is magunk végezzük a bővítést, számunkra is extrém megterhelő ez ilyen nagy munka. Komolyan megbánthatjuk, ha egy húzós, stresszes időszakban vágunk bele, hiszen az állandó rendetlenség, a csúszások és zaj fenekestől felforgatja a mindennapjainkat.