Használd a függönyöket!
Nem csak nyáron, a napsütés ellen, hanem télen, a nagy hidegek távoltartására is érdemes behúzni a sötétítőt. A nagy üvegfelületek hőleadása ugyanis sokkal nagyobb, még ha hőszigeteltek is.
Teríts valami puhát és meleget a földre!
Talpad alatt is fontos, hogy melegnek érezd az otthonod. Ahol nincs padlófűtés, ott ez az érzés nem jön magától. Télre tehát tegyél szőnyeget, ahová csak lehet! A textil szigetel, puha meleg tapintása pedig igazi téli álomotthonná varázsolja a lakást.
El a radiátortól!
Ha már fűtesz, hagyd, hogy a meleg eljusson az egész házba! Ha letakarod a radiátor, vagy egy bútorral vagy függönnyel elfojtod a hőt, akkor hiába várod a hatást. De az egészségügyi szempontot is vedd figyelembe! Radiátor mellett ne legyen se ágy, se dolgozóasztal, de kanapé. A por ezeken a helyeken a meleg miatt magasabbra száll, és többet lélegzel be belőle, ami hosszabb távon veszélyes lehet.
Szigetelj, ahol csak tudsz!
Szigeteld a falakat és a padlást is. Nem csak kertes házakban érdemes ezen gondolkodni, hanem a legfelső emeleten lakó lakástulajdonosoknak is. Szigetelni belülről és kívülről is lehet, de figyelj arra is, hogy hagyj olyan pontot is otthonodnak, ahol lélegezni tud.
Tartsd forrón a meleg vizet!
A nagy hidegben nincs is jobb, mint egy forró fürdő. Ha szeretnéd, hogy a bojlerben ne hűljön ki a víz két fürdés között, alkalmazhatsz a külsején extra szigetelő réteget.
Tömd be a lyukakat!
Nem biztos, hogy azonnal a nyílászárócserére kell gondolnod! Ha régi ablakaidhoz ragaszkodsz, vagy nem szeretnél hatalmas összeget áldozni erre, akkor használj szigetelő csíkot ablakaid és ajtóid körül. A hatást rövid időn belül érezni fogod.
Vedd át az irányítást!
A konyhában hőség van, de a nappaliban a vendégek újabb pulcsit kérnek? Szerelj szabályzó kapcsolót minden radiátorra, és állítsd be rajta magad a kívánt hőmérsékletet!