Forrás: Getty

1. Hova kerül?
Az első és legfontosabb lépés a hely kiválasztása. Nem mindegy, milyen fenyőtípust veszünk melegebb, és milyet egy hidegebb lakásba. Lehetőleg olyan helyre állítsuk majd a fát, ami nincs közvetlen a fűtőtest mellett, és nem is túl frekventált.
2. Mérj…
A fenyőfaárushoz már úgy menjünk, hogy pontos elképzelésünk van arról, mekkora fenyőt szeretnénk. Szintén fontos az árus segítségét kérni a fenyőfa típus kiválasztásához: más fajtára lesz szükségünk, ha több héten keresztül szeretnénk csodálni a fát – ezek a fajták jóval drágábbak –, viszont ha csak Szentestétől Vízkeresztig áll majd a fa, akkor az olcsóbb fenyőfajta is „elég” lesz.
3. … és vidd magaddal a mérőszalagot
A faárusnál a sok fa között nehezebb érzékelni a kiválasztott fa méretét, ezért jó, ha van nálunk mérőszalag.
4. Készíts mindent elő
A fa vásárlásához vigyél magaddal kesztyűt, ami megvédi a kezed a tűlevelektől, készítsd elő az autót, tegyél védőponyvát a csomagtérbe és az ülésekre. A lényeg, hogy mindent óvjunk meg a tűlevelektől és a gyantától – és a fát is óvjuk meg mindentől.

5. Ne felejtsd el a talpat sem
Bizonyára mindannyiunk számára ismerős, amikor már nagyon díszítenénk a fenyőt, ám előtte még valahogy bele kell faragni a talpba a karácsonyfát. Megköszönjük magunknak, ha a fa kiválasztásához elvisszük a talpat is, és olyat választunk, aminek a törzse nem túl vastag a talphoz.
6. Frissen kivágott fát vegyél
Honnan lehet tudni, hogy friss-e a fa? Vegyél le egy tűlevelet, és hajtsd félbe. Ha azonnal visszaugrik és szinte teljesen kisimult, akkor a közelmúltban vágták ki a fát, ha behajlítva marad, akkor vélhetően már sokkal régebben.