Forrás: Europress

Megtérül-e valaha?
Igen! A szakemberek 10-15 évre saccolják a napelem megtérülési idejét. Ugyanakkor vannak olyan lehetőségek, melyekkel ezt az időszakot csökkenthetjük. Érdemes figyelni a kiírt pályázatokat, könnyen lehet, hogy állami támogatást is kaphatunk.
Tényleg óvjuk a környezetet?
Gyakran felvetődik a napelemekkel kapcsolatban, hogy a cserélendő alkatrészek jelentősen szennyezik a környezetünket. A környezetvédelem nagykövetei viszont alaposan körbejárták már ezt a kérdést. A szakemberek szerint a félelem nem valós, mert a cserélendő alkatrészeket újrahasznosítják.
Mi történik borús időben?
Ha nem süt a nap, akkor nincs meleg víz otthon, gondolhatják sokan. Viszont nem csak verőfényes napsütésben termel a napelem áramot, szürkületben, borult időben, sőt, még kora este is működik a napelem.
A vihar tönkreteszi a panelt?
A következő félelmen alapuló tévhit, hogy a felszerelt napelemek nem tűrik jól a viharokat, széllökéseket. A helyes dőlésszögben, megfelelő megoldással felerősített napelemeknek azonban nem árt az időjárás. Attól sem kell félni, hogy egy erősebb szél majd a tetővel együtt kapja le a panelokat a tetőről. A szakszerű felhelyezés minden esetben fontos, és a garancia vagy pályázati elszámolás miatt kötelező is lehet. Annak pedig, aki szakszerűen helyezteti fel a napelemeket, nem kell tartania az időjárás szélsőségeitől.
Mi lesz, ha költöznünk kell?
Újabb tévhit, hogy nem lehet magunkkal vinni a napelemeket egy esetleges költözéskor. A panelek általában le- és újra felszerelhetők. Azaz, csak az akadályozhat meg bennünket a költöztetésben, ha az új otthonunk nem rendelkezik akkora tetőfelülettel, ahova feltehetjük a paneleket.