Forrás: Europress

5 dolog, amire a kivitelező nemet mondhat házépítéskor

1. Túlléped a határaidat

Egy építésszel való egyeztetés során az első lépések egyike, hogy elkéri tőlünk a költségvetést, ami alapján meg tudja saccolni, hogy körülbelül mennyit szánunk házunkra négyzetméterenként. Ez azért is jó, mert a később felmerülő ötleteinket tudja szűrni helyettünk. Előre tudja majd – és jó esetben jelzi is –, ha egy általunk elképzelt megoldás a mi pénztárcánkhoz igazítva nem megvalósítható.

2. Nem illeszkedünk az összképbe

Vannak városok és városrészek, melyek szigorú irányelvekkel rendelkeznek arra vonatkozóan, mi építhető a településen és mi nem. Így például sok esetben korlátozzák a beépíthető terület nagyságát, vagy a lépcsők és a korlátok mennyiségét. Ha pedig álmaink otthona nem illeszkedik a városképbe, akkor kivitelezőnk keze is meg van kötve.

3. Rosszul választunk építőanyagot

Az internet világa kiváló hely inspirációk begyűjtésére, de sokszor az már nem derül ki, hogy miért és hogyan választottak dizájnt a különböző álomotthonokhoz. Ha csak koppintani szeretnénk, a szakember nagy valószínűséggel leállít majd minket. Fontos ugyanis, hogy lakásunk alapelemei illeszkedjenek az éghajlathoz és az azt körülvevő természeti körülményekhez is. A megfelelő építőanyagok kiválasztásánál spórolhatunk, és élhetőbb is lehet az otthonunk.

5 dolog, amire a kivitelező nemet mondhat házépítéskor

4. Ami a szerződésben nem szerepel

A szerződés lakástulajdonos és kivitelező között egy elengedhetetlen elem. Mindkét félnek hivatkozási alapot szolgáltat, és segít tisztázni a vitás pontokat. Éppen ezért fontos, hogy jó előre gondoljuk át alaposan, mit szeretnénk rögzíteni benne, mert ha menet közben jutnak eszünkbe formabontó ötletek, az építész könnyen (és jogosan) mondhat rájuk nemet.

5. Van egy jobb út

Nyilván oka van annak, hogy egy szakképzett építészt kérünk fel álmaink otthonának megvalósítására. Egy tanult ember ötleti építkezéskor aranyat érhetnek. Könnyen lehet, hogy fix elképzelésünk van arról, hogyan szeretnénk kialakítani a fürdőszobát, de ha az a gyakorlatban nem vagy csak komoly plusz költséggel kivitelezhető mindaz, arról a szakember úgyis tájékoztat minket. Ilyenkor érdemes kompromisszumra hajlani, és elfogadni, hogy a „nem” valóban a mi érdekünket szolgálja.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.